Tekstiilidisaini osakonna külalisdotsent Varvara Guljajeva duo Varvara & Mar näitus Kanadas

Algus k.p.:
05.04.2019

Lõpp k.p.:
10.05.2019

5.aprillil avavad Varvara & Mar oma isikunäituse Kameeleon The New Galeriis Calgary linnas Kanadas. Näitus jääb avatuks 10.maini.

Varvara & Mari näitus vaatleb üleilmastunud kosmopoliitses maailmas valitsevat keerukat identiteedikriisi. Kes on meie ühiskonda juhtivad supervõimud? Mis tähendus on tänapäeval rahvuslipul ning kuidas sobitub natsionalism üleilmastunud ühiskonda?

Neile küsimustele vastamiseks kasutavad Varvara & Mar laia valikut materjale. Me näeme näitusel valgust, kineetikat, interaktiivsust, readymade’i ja tekstiili. „Kameeleoni“ keskne kujund on lipp. See on viide meedias ja avalikus ruumis lehvivatele lippudele, millega toetatakse või eitatakse riike, rahvusi või huvigruppe või mis on hoopis rakendatud mõne kauba või teenuse teenistusse.

 

Nüüdsel liikuval ajal on aina suurem hulk inimesi jäänud ilma senisest kohapõhisest kuuluvustundest. Nii on ka vähemusperedest pärit Varvaral & Mar’il raskusi enda identifitseerimisega ühe kindla rahvuse või riigi kaudu. Näitusel eksponeeritud installatsioonid peegeldavad seega peale laiemate tendentside ka kunstnike enda keerukaid identiteediküsimusi.

 

Näitusega kaasneb Dr Pau Waelder poolt kirjutatud essee Flying false colors

 

Kunstnikepaar Varvara Guljajeva ja Mar Canet on tegutsenud alates 2009. aastast. Inspireerituna digiajastu sotsiaalsetest muutustest leiab nende loomingust kunsti, disaini ja tehnoloogilisi eksperimente. Oluline on ka koostöö paljude osapooltega ning dialoog kunstnike ja publiku vahel. Varvara & Mar’i töid on eksponeeritud New Yorgis, Liverpoolis, Barcelonas, Londonis, Ateenas, Linzis ja mujal.

Eelnevalt on Kameeleoni näitus olnud üleval Tallinna Linnagaleriis, Abello muuseumis Mollet del Vallet-is ja Rambletas Valencias.
Täname Kultuurkapitali, Eesti Sihtkapital Kanadas ja Alberta Eesti Pärandi Seltsi (Alberta Estonian Heritage Society).
Jaga sõpradega:

Postitas Liina Leo
Viimati muudetud

Tekstiilidisain Näitused