Urbanistika stuudio esitleb

Illustratsioon: Mira Samonig
Asukoht:
Zoom

Algus k.p.:
12.05.2021

Algusaeg:
14:00

Lõpp k.p.:
12.05.2021

Urbanistika stuudio “Preservation: Architecture, Nature and Politics” (Säilitamine: arhitektuur, loodus ja poliitika) õpilasprojektide avalik esitlus 12. mail, kell 14.00 (EEST).

Säilitamine on saavutanud kultuurilise tähtsuse kui omaette eesmärgi, mille kaudu on erinevad eksperdid hakanud ette kujutama, kuidas võiks välja näha sotsiaalne ja keskkonnaalane tulevik. Lähenemisviisina on säilitamist rakendatud erinevatele nähtustele alates ajaloolistest naabrustest ja looduskeskkondadest kuni demokraatia ja identiteedini.

Uuringute kaudu erinevates maailma paikades selliste teemade ümber nagu roheline ekstraktivism, simuleeritud pärand ja kultuuriline marginaliseerimine on õpilased tuginenud arusaamale, et säilitamist ei saa vägivalla ja hävitamise erinevatest vormidest selgelt eristada. Nende projektides katsetatakse mitmesuguseid meediume, alates traditsioonilisest esseest kuni video, joonistuste ja kollaažideni, et uurida kontseptualiseeringuid, arhitektuuri ja looduse säilitamise arutelusid ja tavasid ning esitada järgmised küsimused: kes otsustab, mida säilitada ja mida unarusse jätta?; kes suudab selle vastutuse enda kanda võtta?; säilitamine on poliitiline, sest nagu puuviljahoidises, muudab säilitus ka säilinud objekti hoopis teistsuguseks.

Külaliskriitikud: Ewa Effiom (Manchesteri arhitektuurikool, Suurbritannia) ja Jonas Žukauskas (Neringa metsa residentuur, Leedu)

Õpilased: Petra Ďurišková, Johannes Growe, Þórhildur B. Guðmundsdóttir, Janosh Heydorn, Malin Hilding, Daria Khrystych, Oleksandr Nenenko, Mathilde Olivier, Dalma Pszota, Mira Samonig, Fernanda Torres

Juhendajad: Maroš Krivý, Kaija-Luisa Kurik, Sean Tyler

See virtuaalne esitlus toimub üksikute esitluste vormis koos veebisaidi koostööl käivitamisega ja on avalikkusele avatud.

Liituge ZOOMIS SIIN 

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Urbanistika Avatud loengud