Vabade kunstide avatud loeng: Anne Pöhlmanni kunstnikupraktika esitlus

Anne Pöhlmann. White clipping. 2018
Asukoht:
A501

Algus k.p.:
22.10.2019

Algusaeg:
17:00

Lõpp k.p.:
22.10.2019

Teisipäeval, 22.oktoobril kell 17 toimub EKA ruumis A501 Anne Pöhlmanni kunstnikupraktika avalik esitlus.

Kunstnik Anne Pöhlmann (s. 1978) elab ja töötab Düsseldorfis. Pöhlmanni kunstnikupraktika reflekteerib digitaalfotograafia kui meediumi pidevalt muutuvaid tingimusi. Lisaks teistele teemadele uurib kunstnik tarkvara mõju fotograafiliste kujutiste formuleerimisele ning viisi, kuidas me fotot monitoridelt näeme.

Digitaalse kujutise materiaalne tõlkimine prinditud fotoks on Anne Pöhlmanni praktikas kontseptuaalne küsimus. Tema fotod varieeruvad linna- ja loodusmaastikest portreede ja abstraktsete kompositsioonideni. Tekstiilile trükitud bännerid või plakatid muutuvad arhitektuuriga suhestuvateks installatsioonideks, mille kaudu arhitektuurne keskkond funktsioneerib nii ruumilise ekraani kui teose paigutuspinnana.

Viimasel ajal vormistab Pöhlmann oma fotokujutisi erinevatele materjalidele, näiteks siidile või puuvillale. Seejärel õmmeldakse need koos teiste trükistega fotokangaks, sageli kombineerides neid kunstniku kogust pärit vintage-tekstiilidega. Teoses “Japan Room” (2019) esitleb Anne Pöhlmann volditud fotosid ja fotokangast voolavate arhitektuursete vormidena, kus trükitud kujutis sulandub üheks oma kandjaga.

Anna Pöhlmann on paralleelselt loonud ka fototeoseid, mis esindavad kunstiliselt subjektiivse lähenemisviisi kunstiteose dokumenteerimisele ja näituse arhitektuurile, mille tulemusena valminud seeriaid on kunstnik esitanud fotoesseedena. 2012. aastal asutas ta koostöös kunstniku Diango Hernández’iga kunstnikeplatvormi Lonelyfingers. Pöhlmanni teosed on pälvinud rahvusvahelist tunnustust ning neid on näidatud erinevatel isiku- ja grupinäitustel üle maailma. Aastatel 2018 kuni 2019 töötas Anne Pöhlmann külalisprofessorina fotograafia osakonnas Braunschweigi Kunstiakadeemias (HBK), Saksamaal. Enne seda töötas ta külalislektorina Folkwangi kunstiülikoolis Essenis. Anne Pöhlmann osaleb regulaarselt erinevate rahvusvaheliste institutsioonide töötubades, loengutel ja konverentsidel.

Anne Pöhlmann viibib Tallinnas Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna kutsel ning viib siin 21.–25. oktoobrini läbi meistriklassi.

Loeng toimub inglise keeles.

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/681705208987400/
Lisainfo Anne Pöhlmanni kohta: http://www.annepoehlmann.net/

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

Fotograafia Avatud loengud