Vabade kunstide eelakadeemia: Kunstiprojekt sisseastujale

Asukoht:
Lembitu 12, ruum L 12/13

Algus k.p.:
12.06.2017

Algusaeg:
17.30–20.40

Lõpp k.p.:
16.06.2017

Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus.

Maht: 20 akadeemilist tundi

Kaasaegse kunsti projektis on kesksel kohal looja, kes tegutseb piirideta ja stiilinõueteta ruumis. Kursusel teostatakse praktiline kaasaegse kunsti loominguline projekt õlivärvi meediumis. Esimesel kohtumisel tegeletakse teemavalikuga ja alustatakse tutvumist tehnikate ja materjalidega. Soovitatav on, et osaleja saabub tundi ideealgega, mida ta maalida soovib. Iga osaleja teeb töö vabal teemal.

Läbi kursuse arendatakse õppejõu kaasabil suhestumist loodavasse nii visuaalsel kui ideelisel tasandil. Enne lõpliku teose vormistamist töötatakse sketside ja ideekavanditega. Kursuse lõpuks vormistab osaleja töö õlimaali või õlimaali seeriana.

Kursusel süvenetakse, küsitakse, problematiseeritakse, arutletakse, leitakse seoseid ja lahendusi ning provotseeritakse. Teemade arutelu on kollektiivne – nii õpitakse tundma oma loomingulilst keskkonda ning ollakse valmis oma seisukohti põhjendama.

Õpiväljundid. Kursuse lõppedes osaleja:

– on teostanud kaasaegse kunsti loomingulise projekti õlivärvi meediumis;

– on kogenud loomingulise projekti erinevaid etappe;

– on kogenud kollektiivse arutelu võimalusi kunstiprojekti protsessis;

– On esitanud oma tööd suuliselt ning osalenud arutelus oma teose üle.

Kursus lõpeb arvestusega, milleks on õlimaali (seeria) esitlus. Kursuse arvestuse läbinule EKA täienduskoolituse tunnistus.

Kunstiprojekti kursust on võimalik arvestada õpingutes vabaainena.

Õppejõud kunstnik Holger Loodus lõpetas 2008. aastal Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja restaureerimise osakonna, täiendas end 2011. aastal Karlsruhe Disainiülikooli meediakunsti osakonnas ja lõpetas 2012. aastal Eesti Kunstiakadeemia magistriõppe maali erialal. 2012. aastal pälvis Holger Loodus isiknäitusega “2150. Portreed” Draakoni galeriis Noore Kunstniku preemia. Lisaks Tallinnale on Loodus esinenud Berliinis ning osalenud grupinäitustel Tallinna Kunstihoones ja Kumus. Veebileht http://www.holgerloodus.com

HIND: 100 eurot, alla 21-aastastele 60 eurot.

KURSUSTELE REGISTREERUMINE

Registreeruda saab telefoni teel,avatud akadeemia büroos kohapeal, e-mailitsi või registreerimisvormi kaudu SIIN

piret.frosch@artun.ee / 6 26 7326

Jaga sõpradega:

Postitas Kristiina Krabi
Viimati muudetud

Avatud akadeemia Avatud Akadeemia kursused