Werker Collective kunstniku­­vestlusel räägitakse enesekujutamise praktikatest

Asukoht:
C305

Algus k.p.:
12.03.2019

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
12.03.2019

Teisipäeval, 12. märtsil kell 18.00 toimub Eesti Kunstiakadeemias ruumis C305 Amsterdamis tegutseva Werker Collective’i loomingu avalik esitlus.Loengus räägivad Marc Roig Blesa ja Rogier Delfos oma praktikatest ja arutlevad, kuidas graafilise disaini ja fotograafia abil aktiveerida kriitilist ja kollektiivset enesekujutamise praktikat, osutamaks vastupanu peavoolumeediale.Werker Collective on Marc Roig Blesa ja Rogier Delfos’i poolt 2009. aastal ellukutsutud mitmekülgne fotograafiat ja tööelu käsitlev projekt. Kollektiiv alustas projekti kümnest väljaandest koosneva kontekstuaalse publikatsiooniga “Werker Magazine”, mille lähtepunktiks oli töölisfotograafia liikumine – Nõukogude Liidus sotsialistlikele fotokatsetuste eeskujul loodud amatöörfotograafia ühingud 1920. aastate Saksamaal, mis levisid seejärel ülejäänud Euroopasse, samuti Ameerika Ühendriikidesse ja Jaapanisse.Iga “Werker Magazine’i” number keskendub mõnele tööeluga seotud ajaloolisele või tänapäevasele teemale. Werker Collective’i eesmärk on laiendada kollektiivse isekirjastamise mõistet erinevatesse meediumitesse nagu trükimeedia, foto, video, insallatsioon ja performance. Werker töötab kontekstipõhiselt, uurides erinevaid vorme ja -strateegiaid suhestumaks erisuguse publikuga nagu näiteks kunstiakadeemia, muuseum, naabruskond, internetikeskond jms.

Werker Collective on oma projekte teostanud ja näidanud muuhulgas järgmistes institutsioonides: MACBA Barcelonas; Winterthuri Fotomuumuseum Šveitsis; Galerii Bunkier Sztuki Poolas (Krakow Photomonth); 1. mai Raamatukogu Moskvas; Tate Modern Londonis; Stedelijk Muuseum Bureau Amsterdamis.

Werker Collective viibib Tallinnas Eesti Kunstiakadeemia fotograafia ja graafilise disaini osakondade kutsel ning viib siin 11.-15. märtsini läbi töötoa pealkirjaga “(Un)common views”.

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

FotograafiaGraafiline disain Avatud loengud