Kandideeri ERKI Moeshow konkursile!

ERKI Moeshow 2022 backstage, Martin Buschmann'i foto

Eesti Kunstiakadeemia kuulutab välja ERKI Moeshow kavandite konkursi. 40. juubeliaastat tähistav Eesti moemaastiku omanäolisim sündmus ERKI Moeshow lennutab end taas orbiidile. Disaini-, kunsti- ja moehuvilistele suunatud moekonkurss ootab julgeid, küpsete ideedega disainereid oma kavandeid esitama kuni 14. märtsini. Esitamise tähtaeg kukub kell 18.00.

EKA tudengite poolt korraldatav ERKI Moeshow tähistab 2022. aastal suurt juubelit – möödunud on 40 aastat legendaarse moesündmuse esimesest toimumiskorrast. Tänaseks on ERKI Moeshow’st kasvanud rahvusvaheline hüppelaud piiridest välja ja innovaatiliselt mõtlevatele moekunstnikele. Tegemist on Eesti Kunstiakadeemia ühe kõige silmapaistvama iga-aastase suursündmusega, mis areneb koos publikuga, panustades noorte disainerite julgustamisele ja edutamisele nii Eestis kui välismaal.

Eesti Kunstiakadeemia rektori Mart Kalmu sõnul on 40-aastasele ajaproovile vastu pidanud ERKI Moeshow üks tähelepanuväärsemaid eesti üliõpilaskonna omaalgatusi, mis liidab kõrgel tasemel erialase enesearenduse ja atraktiivse meelelahutuse. “Selle nautimiseks ei pea ilmtingimata olema ka moehuviline,” lisab Kalm.

ERKI Moeshow peaprodutsent ning üliõpilaste üks juhendajatest Karin Kiigemägi kutsub vaatajaid end aga mitte piiritlema. “ERKI Moeshow tähistab seekord oma neljakümnendat eluaastat, ikoonilise moedraama külalistel saab olema võimalus sukelduda nii tudengite loomepalangust kantud maailma kui lasta end ka sõu korraldajate poolt loodud tunnetepuhangul kaasa haarata. Tunda imestust, hämmeldust, naerda, nutta, olla raamideta – püüame pisutki kõigutada moeilma tohutut kalkuleeritust,” lisab ta. Kiigemägi silmis on ERKI Moeshow disainerile tõsine stardipakett, mis lisaks loometöö kaitsmisele konkursil, annab ka võimsa kogemuse olla oma loominguga avaliku tähelepanu keskmes.

ERKI Moeshow kavandite konkurss algab 16. detsembril ning lõpeb 14. märtsil. Kandideerima on oodatud keskkooli lõpetanud, hetkel ülikoolis, ametikoolis või kõrgkoolis õppijad ning õpingud kuni 3 aastat tagasi lõpetanud loomeinimesed.

Kavandid tuleb kohale tuua Eesti Kunstiakadeemia fuajees asuvasse valvelauda või saata postiga aadressile Põhja puiestee 7, Tallinn.

Disainerid, kes pääsevad edasi ERKI Moeshow’le, avalikustatakse 21. märtsil.

Konkursile pääsemiseks vajaliku reglemendiga saab tutvuda SIIN.

Jaga sõpradega:

Postitas Karin Kiigemägi
Viimati muudetud