Kogumiku “Tööstuskunstist tootedisainini. Artikleid 1934–2018” esitlus

18. juunil esitletakse Karin Pauluse koostatud mahukat artiklikogumikku Eesti tootedisainist

Esmaspäeval, 18. juunil kell 17.00 esitletakse Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis (Lai 17) artiklikogumikku “Tööstuskunstist tootedisainini”. Karin Pauluse koostatud 334-leheküljeline raamat koondab kokku tootedisaini, aga ka disaini laiemalt käsitlevaid artikleid ajavahemikust 1934–2018. Raamat ilmub Eesti Kunstiakadeemia Disainiraamatu sarjas.

Disainist kõnelemine on tänapäeva avalikkuses üsna harilik, vaat et moodnegi teema. See pole aga alati nii olnud. Artiklikogumik heidab pilgu disainieriala ajalukku ja diskussioonidesse, paljastades nii valdkonna valupunkte kui ka võitlusi, mida on peetud iga meetri nimel, mida disain on pidanud teisejärgulise abitöö staatusest vabanemiseks kätte võitma. Kui uuema aja kriitika ning mõtteavaldused on vähemalt osaliselt veebis kättesaadavad, siis vanemad artiklid ja omas ajas olulised diskussioonid, endis- ja nüüdisaegsed disainerid, kirjutajad, kujunduse sõlmpunktid ja tähetunnid väärivad mäletamist.

Artiklid on nopitud väljaannetest Kunsti Album, (Eesti) Päevaleht, Postimees, Sirp (ja Vasar), Eesti Kommunist, Diivan, Eesti Ekspress, Maja. Autorite hulgas on peale raamatu koostaja näiteks Leo Gens, Bruno Tomberg, Kai Lobjakas, Martin Pärn, Anneliis Aunapuu, Ene Läkk, Tiina Kolk, Irmeli Karja, Tõnu Kaalep, Harry Liivrand, Veiko Liis, Maria Pukk, Arvo Pärenson, Daniel Kotsjuba, Aleksander Jakovlev.

Väljaande koostaja Karin Paulus on Eesti Kunstiakadeemia pikaajaline õppejõud, kes kirjutab ja uurib põhiliselt disaini ja arhitektuuri. “Olen rõõmus, et mul avanes võimalus Disainiraamatu sarjas tutvustada meie disainereid ja nende loomingut,” leiab ta.

Kogumikku on võimalik esitluselt osta hinnaga 10 eurot.


“Tööstuskunstist tootedisainini. Artikleid 1934–2018”
Koostanud Karin Paulus

Toimetanud Neeme Lopp
Kujundus ja küljendus: Ivar Sakk
Sarja makett: Indrek Sirkel ja Koit Randmäe

334 lk, eesti keeles
Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus, 2018

ISBN 978-9949-594-57-3
ISSN 1736-6208

Lisainfo:
Neeme Lopp
neeme.lopp@artun.ee
50 29 286

Jaga sõpradega:

Postitas Neeme Lopp
Viimati muudetud