„Teadus 3 minutiga“ EKA eelvoor

EKA lektor Maris Mändeli esitlus – üks viiest võitjast 2019. aastal. Fotol Tarmo Soomere, Eesti Teaduste Akadeemia president. Foto: Irene Hütsi

Läheneb Teaduste Akadeemia korraldatav ülikoolidevaheline konkurss „Teadus 3 minutiga“.

Konkursi eesmärk on oma teadustöö kommunikeerimine ja populariseerimine kolmeminutilise loengu formaadis. Ülesanne on tutvustada oma teadustööd, andes piisavalt aimu nii teemast, lähenemisest/meetodist kui ühiskonnale toodavast kasust. Kaasnevad teemakohased koolitused ja rohke edasiviiv tagasiside.

Osaleda saavad Eesti avalik-õiguslike ülikoolide ja teadusasutuste doktorandid ning pärast eelmist konkurssi (8. veebruar 2021) doktorikraadi kaitsnud noorteadlased.

Konkursil osalemise aja- ning tegevuskava

EKA EELVOOR

15. oktoober – anda oma huvist ja teemast märku Kristina Jõekaldale (kristina.joekalda@artun.ee)

26.–29. oktoober – EKA korraldab spetsiifilise esinemiskoolituse TedX Tallinna tiimiga koostööd tegevalt Tandemilt (Hede Kerstin Luik ja Margit Raik, vt https://otsustamine.ee), mille käigus saab loengu esimest varianti spetsialistide käe all harjutada-parendada.

12. november – toimub EKA teaduskohvik, mille ühe osana konkursi “Teadus 3 minutiga” EKA eelvoor. Ettekandjad astuvad üles viimistletud loenguga ja nende seast valitakse kaks finalisti, kes esindavad EKAt lõppvoorus.
EKA finalistidele on rahaline auhind 300 eurot!

LÕPPVOOR

15. november – finalistid registreeritakse lõppvooru.

27.–28. novemberEesti Teaduste Akadeemia korraldab finalistidele Heimtalis koolituse audiovisuaalsest eneseväljendusest ja populariseerimisest. Seejärel populaarteadusliku artikli avaldamine oma teemal ERR Novaatori portaalis.

2022. jaanuar–veebruar – Eesti Teaduste Akadeemia korraldab finalistidele täiendava kaamera ees esinemise koolituse ja tehnilise peaproovi Tallinnas.

2022. veebruar – ülikoolidevaheline finaal-galaõhtu Eesti Teaduste Akadeemias ja ERR Novaatori teleülekanne.

2022. kevad – võitjatega salvestatakse stuudios kvaliteetsed klipid, mis lähevad ETV eetrisse. Vt eelmiste aastate salvestusi: https://novaator.err.ee/keyword/466662.

Lisainfo
Kristina Jõekalda
Kristina.joekalda@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Irene Hütsi
Viimati muudetud