Kunstiakadeemia suveakadeemia taastab Tallinna Linnamuuseumis kõrgmoe klassikat ja haruldasi vanaaegseid rõivaid

Suveakadeemia töötuba "The Anatomy of Couture" juhendab haute couture rõivaste restauraator ja moekunstnik Mirjam Maramaa. Foto Kristjan Lepp

Laupäeval, 11. augustil kell 16.00, esitletakse Tallinna Linnamuuseumis Eesti Kunstiakadeemia rahvusvahelise suveakadeemia töötoas “The Anatomy of Couture” restaureeritud kõrgmoe rõivaid. Kursust juhendab Londonis resideeriv moekunstnik Mirjam Maramaa.

“Museaalidena hoitud rõivaste eripära seisneb originaalmustrite kasutamises ja kvaliteetsetes käsitsi tehtud õmblustes. Projekti käigus omandavad tudengid kõrgmoe rõivaste ja haruldaste vanaaegsete rõivaste ülesehituse ja restaureerimise meetodid,” selgitas Eesti Kunstiakadeemia moedisaini osakonna külalisdotsent Gerly Tinn. Kursus pakub praktilisi ja teoreetilisi teadmisi vanade väärtrõivaste taastamiseks – kangaste ja õmbluste valimine, materjalide töötlemine, materjalide vananemisprotsess, erinevate kangaste hooldus ja taastamine. Tänapäevasele rõivatööstusele vastukaaluks õpetab kursus haruldaseks muutunud ja spetsialistide hulgas hinnatud käsitööoskuseid ja pakub ülevaadet moemajade loomingu- ja tööpõhimõtetest ning moekunsti ajaloost.

“Kõrgmoe rõivaste loomine on jäänud siiani mõistatuseks – neid esmapilgul lihtsalt imiteeritavad klassikuid on võimatu saavutada, omandamata teadmisi sellest, mis toimub n-ö kleidi sisemuses,” kommenteeris kursuse juhendaja, Londonis resideeriv kõrgmoe rõivaste restauraator ja moekunstnik Mirjam Maramaa. Maramaa on isiklikku moekollektsiooni luues põhinenud teadmistel, mida ta on omandanud Christian Dior, Gabrielle Chanel, Andre Courreges, Norman Hartnell, Cristobal Balenciaga, Jean Desses, Pierre Balmain, Hubert de Givenchy, Schiaparelli, Madeleine Vionnett ja Charles James esemeid taastades juhtivate oksjonimajade tarbeks. Hetkel töötab ta William Vintage butiigis rätsepatöö juhina.

Disaineritele ja restauraatoritele suunatud Eesti Kunstiakadeemia suveakadeemia töötoas osaleb kakskümmend eri taustaga tudengit üheksast riigist. Töötoa toimumisse panustasid Eesti Kunstiakadeemia moedisainiosakond, Eesti Kunstiakadeemia avatud akadeemia ja Tallinna Linnamuuseum. EKA rahvusvahelise suveakadeemia projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Rohkem infot kursuste kohta https://www.artun.ee/summeracademy/

Lisainfo: Madli Ehasalu, Tel +372 5621 8422, madli.ehasalu@artun.ee

_KL_3945
_KL_3956
_KL_3971
_KL_3998
_KL_4000
_KL_4007
_KL_4024
_KL_4060
_KL_4100
_KL_4105
_KL_4107
_KL_4118
_KL_4141
_KL_4148
_KL_4157
_KL_39562
_KL_39583
_KL_39734
_KL_39945
Töötuba "The Anatomy of Couture". Fotod Kristjan Lepp
Jaga sõpradega:

Postitas EAA Summer Academy
Viimati muudetud