Kunstikultuuri teaduskonna tudengid on praktikal Itaalias

Ettekanne San Marco kiriku ees

Kunstiteaduse ja muinsuskaitse tudengite ühine väliskunsti praktika toimub sel aastal Itaalias. Reisi eesmärgiks on tutvuda Toskaana maakonna rikkaliku arhitektuuri- ja kultuuripärandiga, üheksa päeva jooksul külastatakse piirkonna muuseume, kirikuid ja linnapaleesid. Õppereisi eel koostasid tudengid reisigiidi ning kohapeal tutvustavad oma objekti kogu grupile.

Väga tihedat programmi kroonivad mitmed arhitektuuri- kui kunstiajaloo pärlid: Uffizzi muuseumi renessansikunst, Brunelleschi Firenze toomkiriku kuppel, Alberti Santa Maria Novella kiriku fassaad ja palju muud. Esmaspäeval külastasime näiteks Santa Maria del Carmine kirikus Brancacci kabelit, mida kaunistavad renessanslikud Masaccio ja Masolino freskod, kus sai päris lähedalt uurida itaallaste freskokonserveerimise tehnikaid. Õppereisi jätkudes külastatkse ka Pisat, Siennat, Orviettot, San Giminianot, ja Assisit.

Praktikat juhendavad teaduskonna õppejõud Tiina Abel, Liisa-Helena Lumberg, Krista Kodres, Anneli Randla, Virve Sarapik, Hilkka Hiiop ja Oliver Orro.

Õppereisi toetab Eesti Kultuurkapital.

Jaga sõpradega:

Postitas Karin Vicente
Viimati muudetud

Kunstiteadus ja visuaalkultuur