L U U P L O O P – EKA vabade kunstide teaduskonna 3. kursuse tudengite näitus ARS-i projektiruumis

Teisipäeval, 19. detsembril kell 18.00 avavad Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna 3. kursuse tudengid ARS-i projektiruumis (Pärnu mnt 154) ühisnäituse “L U U P L O O P”. Näitus avatud 20.12.2017 kell 12.00-19.00

Näituse lähtepunktiks on obsessiooni mõiste. See on mõte, mis tuleb pähe ega jäta sind enam rahule. Midagi, mis ühteaegu nii tõmbab ligi kui ka hävitab. Midagi, mis muudkui kordub ja kordub raugematu järjekindlusega.
Obsessioone ehk sundmõtteid seostatakse enamasti psühhiaatria valdkonnaga ning vastavalt käituvaid inimesi peetakse sageli veidi hullumeelseteks. Teiselt poolt aga tunduvad ka mõningad kunstipraktikad pealtnäha vaadates obsessiivsed, eeldades kunstnikult lõppematut huvi ning väsimatut katsetamist.

Analüüsime erinevaid obsessiivseid praktikaid, pöörates pilgu nii enda sisse kui ka ühiskonnale laiemalt. Proovime leida eri vaatenurki ning uurime, kas obsessioon on alati tingimata midagi taunitavat või võib selle hoopis enda kasuks tööle panna.

Näitusel osalevad: Dagne Aaremäe, Triina Britt Aumere, Jelena Bõtškova, Katrin Enni, Annabel Janke, Karl Johanson, Kaire Kaljuveer, Taavi Kasemägi, Karola Lotta Kiisel, Margus Kontus, Tiiu Lausmaa, Natalja Loginova, Jevgenia Nazarova, Kerttu Rannik, Mari-Liis Sõrg ja Meer Vana.

Täname: Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskond.

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud