Lasteakadeemia ja noorteprogramm toovad koolivaheaega põnevust ja tegemisrõõmu

Juhendaja Kätlin Kaljuvee loomingust
Jõuludega saabuv koolivaheaeg stardib pikisilmi oodatud pühademeeleolus. Kuid mida küll peale hakata selle teise nädalaga? Üks võimalustest on tulla EKA avatud akadeemiasse, et õppida midagi ägedat päris ise tegema ning saada põnevaid teadmisi oma ala proffidelt. Ja muidugi ikka ka selleks, et leida uusi sarnaste huvidega sõpru.

 

Lühikursustele, mis toimuvad 3. kuni 5. jaanuarini, on oodatud lapsed ja noored vanuses 7 kuni 17. Aga nüüd kõigest lähemalt.

Lasteakadeemia

Lastele vanuses 7—11 eluaastat pakume:

Loome paberile tilgutatud tindist  või värviplekkidest tegelasi ja mõtleme välja lugusid, millest kokku panna pildiraamat. Lisaks tõmbame jooni, teeme täppe ja täidame paberit, et kujutada tundeid, millest ainult joonistaja ise aru saab. Mis tunne on enne etteütlust, pärast hambaarstil käiku, kodus vanematega diivanil, vette hüpates?

Lühikursusel heidame pilgu moeillustratsioonide maailma. Uurime, mis on moeillustratsioon ja kuidas sünnib moejoonistus. Lisaks katsetame moekrokii joonistamist. Seejärel valmistame ise ühe illustratsiooni, mis sünnib segatehnikas: kasutame kollaaži, markereid, tušši, akvarelle. Viimases tunnis kujundame kunstipärase moejoonistuse ja kanname selle T-särgile.

Lühikursusel pöörame tähelepanu meid ümbritsevale ruumile ning küsimustele, kas ja kuidas see meid mõjutab. Milline on hea ruum? Millised on meie unistuste ruumid? Kaasame õpilase ruumi loomisesse, kasutame joonistamist ja joonestamist ning teeme ka ruumilisi makette.

Lühikursuse käigus selgitame saviga animeerimise põhimõtteid, selle tehnika eripära, teeme käed saviseks ja loome kursuse lõpus lühianimatsiooni.

 

Noorteprogramm

Noortele vanuses 12—17 eluaastat pakume:

Lühikursusel toome tähelepanu meid ümbritsevale ruumile ja küsimusele kas ja kuidas see meid mõjutab. Milline on hea ruum? Ja millised on meie unistuste ruumid? Kaasame õpilase ruumi loomisesse läbi tööde, kus kasutame joonistamist, joonestamist ja ruumilisi maketeerimisülesandeid.

Lühikursusel tutvume siiditrüki tehnilise poolega ja vaatame kunstiajaloost tuntud meistrite töid. Siiditrükk on tehnika, mis võimaldab trükkida kõikvõimalikele trükikõlblikele materjalidele, näiteks kleebismaterjalile, paberile ja papile, tekstiilile ja puidule. Lühikursuse käigus kujundab ja disainib siiditrükitehnikas osaleja endale T-särgi.

Lühikursusel käigus selgitame saviga animeerimise printsiipe, selle eripära, teeme käed saviseks ja kursuse lõpus valmib selles tehnikas lühianimatsioon.

 

 

 

Jaga sõpradega:

Postitas Avatud Akadeemia
Viimati muudetud