LOOMAD PABERIL JA SAVIS 21.08-25.08.2017

Joonistame ja voolime Tallinna loomaaias

Kursuse juhatab sisse loenguga Aleksei Turovski. Eneken Maripuu juhatab ringkäigu skulptorite loomaplastika näitusel. Loengu ajal on juba kritseldamine lubatud!

2. päeval alustame loomavisanditest paberil. Liigume grupina erinevate loomaliikide kaupa. õpime tundma või vajadusel meenutame, kuidas määrata proportsioone, mõõtmist ja võrdlemist, Püüame tabada looma/linnu isikupära joone abil.

3.päeval valime lemmikteema, millega süvenenult sel päeval tegeleme. Alustame visandiga paberil ning püüame juba sama looma ka voolida. Teeme savist visandeid. Tutvume põhitõdedega, millega voolimisel on hea arvestada. Ühest savitükist kuju vormimine, savi liitmine jne. Erinevalt pliiatsivisandist hakkame nüüd tegelema mitme vaatega üheaegselt.

4.päeval teeme soojenduseks visandeid paberil, et valida välja poos savis. Eelneva kogemuse põhjal võiks juba jõuda suurema süvenemisastmeni. Leida loomale iseloomulik poos, vorm, detaile ja faktuure. Tegeleme üldistamisega ja olulisema rõhutamisega. Õpime natuurist, vajadusel püüame vabaneda loomade kujutamise standarditest.

5.päevaks on loomade kujutamise kogemus käes, läheme julgelt edasi. Valime lindude-loomade-kalade hulgast üha uusi ja põnevamaid modelle. Teeme kokkuvõtteid omandatud kogemustest. Mida õppisime töö käigus? Mida õppisime enda, mida teiste kogemustest? Joonistame-voolime edaspidigi, nüüd juba iseseisvalt!

Iga päeva lõpus teeme ka ühe kokkuvõtte ja vaatame üle ka teiste kursuslaste tehtu. Õpime üksteiselt, julgustame ja tunnustame. Anname aru, mis on meie nõrgad ja tugevad küljed. Teeme plaane, kuidas järgmisel korral edasi minna oma teemaga. Tutvume näidetega kunstiajaloost. Loome oma visuaalse looma-loo.

Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus

Juhendaja: Eneken Maripuu, sissejuhatav loeng Aleksei Turovksi

Aeg: 21, 22, 23, 24, 25. august

kell 17.00-20.00

Koht: Paldiski maantee 145 / Ehitajate tee 150 

Maht: 20 akadeemilist tundi

Hind: 150 eurot (sisaldab Loomaaia kuukaarti)


Registreerumine vormi kaudu SIIT

Info: koolitus@artun.ee, Pirje Kõvatomas +372 626 7327

Postitas Pirje Kovatomas
Viimati muudetud

Avatud akadeemia