LOOMAD PABERIL JA SAVIS I 21.08-25.08. 2017

NB! Grupp on komplekteeritud


Joonistame ja voolime Tallinna loomaaias

1.päev

Sissejuhatav päev, kus zoloogilisest joonistamisest ja loomadest räägib Aleksei Turovski. Eneken Maripuu juhatab ringkäigu skulptorite loomaplastika näitusel. Loengu ajal on juba kritseldamine lubatud!

2.päev

Alustame loomavisanditest paberil. Liigume grupina erinevate loomaliikide kaupa. Vihmase ilmaga saame varjuda majadesse ja varjualustesse. Õpime tundma või vajadusel meenutame, kuidas määrata proportsioone, mõõtmist ja võrdlemist, Püüame tabada looma/linnu isikupära joone abil. Väga mõnus oleks kasutada kõvema kaanega visandiblokki, mis lubab ka jooksvalt nö. püstijala peal joonistada. Joonistada võib harilike, sangviini, värvi- või tindipliiatsitega.

3.päev

Valime lemmikteema, millega süvenenult sel päeval tegeleme. Alustame visandiga paberil ning püüame juba sama looma ka voolida. Teeme savist visandeid. Tutvume põhitõdedega, millega voolimisel on hea arvestada. Ühest savitükist kuju vormimine, savi liitmine jne. Erinevalt pliiatsivisandist hakkame nüüd tegelema mitme vaatega üheaegselt.

4.päev

Soovi korral teeme soojenduseks visandeid paberil, et valida välja poos savis. Eelneva kogemuse põhjal võiks juba jõuda suurema süvenemisastmeni. Leida loomale iseloomulik poos, vorm, detaile ja faktuure. Tegeleme üldistamisega ja olulisema rõhutamisega. Õpime natuurist, vajadusel püüame vabaneda loomade kujutamise standarditest.

5.päev

Loomade kujutamise kogemus on käes, läheme julgelt edasi. Valime lindude-loomade-kalade hulgast üha uusi ja põnevamaid modelle. Teeme kokkuvõtteid omandatud kogemustest. Mida õppisime töö käigus? Mida õppisime enda, mida teiste kogemustest? Joonistame-voolime edaspidigi, nüüd juba iseseisvalt!

Iga päeva lõpus teeme ka ühe kokkuvõtte ja vaatame üle ka teiste kursuslaste tehtu. Õpime üksteiselt, julgustame ja tunnustame. Anname aru, mis on meie nõrgad ja tugevad küljed. Teeme plaane, kuidas järgmisel korral edasi minna oma teemaga. Tutvume näidetega kunstiajaloost. Loome oma visuaalse looma-loo.

Osalejad: 9-13 aastased

Juhendaja: Eneken Maripuu, sissejuhatav loeng Aleksei Turovksi

Aeg: 21. august kell 17.00-20.00 ja 22, 23, 24, 25. august kell 14.15-16.30

Koht: Paldiski maantee 145 / Ehitajate tee 150

Maht: 16 akadeemilist tundi

Hind: 85 eur (sisaldab Loomaaia kuukaarti)


21. augusti kohtumisel võib lapsega koos Aleksei Turovksi loengus ja Eneken Maripuu ringkäigul osaleda üks lapsevanem (ostes eraldi sissepääsu pileti)


Õppekavagrupp: kujutav kunst ja kunstiteadus

Info: koolitus@artun.ee, Pirje Kõvatomas +372 626 7327

Jaga sõpradega:

Postitas Pirje Kovatomas
Viimati muudetud

Uncategorized