Lõputööd Liftis esinejatel ideede kvaliteet 5+

Lõputööd Liftis esinejad. Foto autor Getter Kuusmaa
12. juunil astusid Lõputööd Liftis sündmusel 10 EKA lõpetajat ekspertpaneeli ette, et tutvustada oma lõputööd lühiformaadis. Sündmus on EKA lõputööde näituse TASE üks osa, millega juhitakse tähelepanu lõputöö teema valiku tähtsusele praktiliste väljundite leidmise aspektist ühiskonnas ja organisatsioonides.


Lõputööde üle diskuteerima palutud ekspertide: Kaspar Roost (Swedbank AS), Helen Kokk (Nortal AS), Rait Kuuse (Sotsiaalministeerium), Marten Lauri (KÜSK), Risto Vahenurm (Digitaalehituse klaster), Kadri Barclay (Lift99), Viktor Aspel (VabaLava) ja loomulikult Kristjan Mändmaa (EKA), tagasisidest jäi kõlama, et esindatud tööde kvaliteet oli 5+, ideed olid põnevad ja praktilised. Arhitektuuri – ja linnaplaneerimise lõpetajate tööde väljundeid nimetati sotsiaalselt väga aktuaalseks ja heas mõttes hulljulgeks. Graafilise disaini eriala lõpetajate tööd hinnati teostatavaks äriideeks globaalsel turul. Tööde tulemusi kutsuti edasi arendama nii NULA inkubaatori kui Sotisaalministeeriumi poolt.


Sündmuse ajal valiti publiku poolt õhtu lemmikesineja, selle tiitli võitis interaktsioonidisaini lõpetaja Gloria Paul tööga “Park and charge service concept for long-distance electric truck drivers”. Auhinnaks täiendkoolitus EKAs 300 euro väärtuses. Gloria juhib oma tööga tähelepanu rekajuhtide kehvadele töötingimustele ja loob teenusedisaini lahenduse nende igapäeva elu parendamiseks esile tuues just naiste sihtgruppi. 


Parima ärisuunaga töö auhinna, pääsme sTARTUp Day ärifestivalile, võitis disaini ja tehnoloogia tuleviku eriala lõpetaja Arnav Khan tööga “Using instant feedback technology for effective tennis coaching”. Töös valmis kontseptsioon spordiülikonnale, mis kohese tagasiside andmise abil võimaldab õpetada tennist mängima treenerita.

Teised lõpetajad, kes astusid lifti: Kermo Aruoja, Oskar Mihhailov (graafiline disain), Kristian Taaksalu, Johannes Madis Aasmäe (arhitektuur ja linnaplaneerimine), Güngör Güneş (urbanistika) ning Basaran Cabuk, Sophie Farines ja Asli Atalay (disaini ja tehnoloogia tulevik).

Sündmusel esinemise kogemust hinnati väärtuslikuks ka liftis sõitjate poolt:

Arnav: “Kuni tänaseni olen saanud tagasisidet õpetajatelt ja kooli personalilt. Siin sündmusel sain sisendit tehtud töö skaalale laiema publiku ja ettevõtlusmaastiku kontekstis. Tagasiside oli väga teretulnud ja näitas, et on ruumi töö edasiarendamiseks.”

Kermo: ”Üritus ning sealt saadud tagasiside motiveerib projektiga edasi tegelema ning kinnitab, et ettevõtmine ja kuude pikkune töö ei ole olnud ilmaasjata. Mulle meeldis väga žürii liikmete erialane mitmekesisus, sai tagasisidet ning mõtteid erinevatest vaatepunktidest, mis on väga kasulik projekti arengule.”

Sündmuse korraldajad tänavad kõiki esinejaid, nende juhendajaid, eksperte, sponsoreid ja partnereid!

Vaata kogu fotogaleriid. Fotode autor Getter Kuusmaa. 

Sündmust on peagi võimalik järgi vaadata ERR.ee kultuuriportaalist.

Sündmust rahastas Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond, kingid panid välja Vaba Lava, Apollo ja sTARTUp Day.

Lisainfo:

Kelli Turmann

kelli.turmann@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Kelli Turmann
Viimati muudetud

Teadus- ja arendusosakond