Gita Siimpoeg on Mari Adamsoni nimelise parima tekstiili tudengi stipendiumi laureaat 2017

Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini osakond jagab õppetöös edukale ja loominguliselt aktiivsele tudengile stipendiumit alates 1998. aastast ehk käesoleval aastal 20. korda. Tunnustus on mõeldud õppetöös häid tulemusi saavutanud aktiivsele tekstiilitudengile. Stipendiumit rahastab EKA tekstiilidisaini osakond.

Gita Siimpoeg on mitmekülgne noor disainer, keda köidavad põnevate mustrite loomine, kangaste erilahendused, julged, ent läbimõeldud valikud ning vastandlike esteetikate kombineerimine.

Et tema mitmekülgne loovus ei mahu ühe isiku raamidesse, siis on ta juba tudengina loonud kaks vastandlikku brändi: Mulasabaka esindab tema kahestunud isiku tagasihoidlikku, puhast ja minimalistlikku poolt ja GITA esindab tema ekstravagantset, värsket ja julget nägu.

Omal energiat rakendab Gita ka filmis, fotograafias ning moedisainis. Ta on usaldusväärne koostööpartner nahakunsti, moe- ja tootedisaini jt spetsialisteide töögruppides. Ta on olnud hinnatud stilist konkursil Eesti Laul 2015 ja 2017, korraldustiimi liige ERKI Moeshowl 2017 ning on esinenud kollektsiooniga konkursil Tallinn Fashion Week 2016.

Tööd fotodel:

IT’S GETTING SERIOUS 2016

Tehnika: tikkimine, kuumliimimine

Materjalid: kunstkarusnahk, kuulikestad

Juhendaja: Nithikul Nimkulrat

Fotod: Anton Hmelnitski / Hooligan Hamlet

Modell: Teele Viira

“It’s getting serious” keskendub tänapäeva ühiskonna reaalsuse peegeldamisele: esmapilgul soe ja turvaline elukeskkond, mis süvenemisel üllatab karmi reaalsusega, kus terrorirünnakud on muutunud igapäevaseks ning üle pea vihisevad kuulid.

Sõnumi mõjusaks edasikandmiseks on valitud kuulikestad, mille esmapilgul negatiivsena tunduv maine on pahupidi pööratud ning kasutatud koos kaunistavate helmeste ja litritega.

I’M SEEING SOUNDS 2017

Tehnika: žakaartelgedel kudumine

Materjalid: polüester ja viskoos

Juhendaja: Merilin Kruusel

Fotod: Felix Laasme / Hooligan Hamlet

Modell: Sirli Pohlak

Žakaartelgedel kootud kangas on mõeldud rõivatekstiiliks ja sellel kujutatud muster on inspireeritud helivõngetest. Dr Masaru Emoto demonsteerib, kuidas inimese vibratsiooniline energia, mõtted, sõnad, ideed ja muusika mõjutavad vee molekulaarset strukuuri. Selle sama vee, mida sisaldab ka inimese keha üle 80% ulatuses. Meie hoiakud, suhtumine ja mõtted kannavad energiat, millel on oma vibratsioonisagedused.

Esmapilgul jätab žakaartelgedel kootud materjal endast tugeva ja jäigaloomulise mulje, kuid lähemal uurimisele peitub selles hoopis kergus ja pehmus. Koelõngana kasutatud pruunikaspunane atlasspael annab kangale õrna läike, pehme villane lõng aga kohevust ja vormi.

Jaga sõpradega:

Postitas Piret Valk
Viimati muudetud