Mari Adamsoni nimelise parima tekstiilitudengi stipendiumi laureaat on tänavu bakalaureusetaseme lõpetaja Kairi Katmann

Mari Adamsoni nimelise parima tekstiilitudengi stipendiumi 2015. aasta laureaat on bakalaureusetaseme lõpetaja Kairi Katmann.

Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini osakond annab õppetöös edukale ja loominguliselt aktiivsele tudengile stipendiumi välja alates 1998. aastast ehk käesoleval aastal 18. korda. Tunnustus on mõeldud õppetöös häid tulemusi saavutanud aktiivsele tekstiilitudengile. Stipendium on ühekordne, rahalise väärtusega 250 eurot ning seda rahastab EKA teksiilidisaini osakond.

Tänavune stipendiaat Kairi Katmann paistab silma oma aktiivse ja eduka tegutsemisega erinevates valdkondades.

ERKI Moeshowl 2015 esines ta kollektsiooniga „I can see you“, kus mängud silmamotiividega on teostatud digitaal- ja siiditrükis kleitidel-pusadel, tikituna kootud kampsunitele ja mantliseljal, mis kootud digitaalsel žakaarteljel.

Kevadisel Eesti Kunstiakadeemia ja Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakondade ühisnäitusel MUSTER, Tartu galeriis „Noorus“, esines Kairi spetsiaalselt selleks näituseks valminud kunstiprojektiga „Mis me täna teeme“. Tema igapäevane töö juuksurina ja suhtlemine klientidega on leidnud väljenduse 49-st  tööst koosnevas seerias, kus eksponeeritud on nii kliendi juuksed kui ka üks meeldejäänud lause. 

Jaanuaris sai Kairi oma vaip-ruumijagajaga „Storytellers“ esimese preemia Frankfurti messil Heimtextil 2015 „Young Creations Award:Upcycling“.

Alates 2014 aasta detsembrist on Selveri poodidest võimalik osta firma Bradley Textile voodipesu, millel Kairi kujundatud akvarelne trükimuster. Eesti lipuvärvides kangas võib aimata pilvi ja maastikusiluetti.

Manuses illustratsioon Kairi Katmanni loomingust. (Vasakul: Voodipesu disain Bradley tekstiilile “Nagu merelaine” ja paremal: kollektsioon “I can see you”, kootud digitaalsel žakaarteljel)

Teate koostas:

Krista Leesi

Tekstiilidisaini osakonna dotsent

Eesti Kunstiakadeemia

krista.leesi@artun.ee

tel 6267316

Toimetas

Solveig Jahnke

Kommunikatsioonijuht


Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud