Mari Adamsoni nimelise parima tekstiilitudengi stipendiumi laureaat on tänavu magistrant Irina Gross

Mari Adamsoni nimelise parima tekstiili tudengi stipendiumi laureaat 2016. aastal on magistritaseme lõpetaja Irina Gross.

Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini osakond annab õppetöös edukale ja loominguliselt aktiivsele tudengile stipendiumi välja alates 1998. aastast ehk käesoleval aastal 19. korda. Tunnustus on mõeldud õppetöös häid tulemusi saavutanud aktiivsele tekstiilitudengile. Stipendium on ühekordne ja seda rahastab EKA teksiilidisaini osakond.

Irina Gross kaitses äsja magistritöö „Arendav voodipesu koolieelikutele LEPATRIINULISED“ kõrgeimale võimalikule hindele. Magistritöö kirjaliku osa sissejuhatuses ütleb autor: „Magistritöö arendava voodipesu idee on sündinud seoses mu varasema tegevusega disaini- ja haridusvaldkonnas. Lisaks koolis lastega tegelemisele mõjutab minu valikuid ka kolme lapse vanema roll, aktiivse ühiskonnaliikme hoiak. [—] Minu magistritöö eesmärk on pöörata tähelepanu laste tekstiilidisaini olulisusele väikese inimese maailmaavastamisprotsessis, esitada oma visioon laste voodipesu kujundusest ja anda oma väike panus ühiskonna muutmisesse. “

Tegemist on „entsüklopeedia voodisse“ tüüpi kollektsiooniga, mis tutvustab nelja erinevat lepatriinude liiki ja ka samade liikide arengufaase. Kollektsioon koosneb viiest erinevast tekikotist disainist ja nendega sobituvatest padjapüüride disainidest. Tekikoti must-valgetel tagumistel külgedel on kasutatud teksti, toetamaks pealmiselt tekikotipoolelt saadavat illustratiivset informatsiooni.
Magistritöö tegemise käigus on Irina kasutatud kujundusvõtete ja loodusteadusliku sisu osas konsulteerinud erinevate oma ala spetsialistega, et tagada töö kvaliteet eetilistest, pedagoogilistest, psühholoogilistest ja loodusteaduslikest aspektidest lähtudes.

“Seepärast tunnustan siinkohal etteruttavalt autori haaret ja põhjalikkust praktilise disainiprotsessi juhtimisel, mille tulemusena on sündinud omapärane „entsüklopeedia voodisse“,” sõnab tekstiilidisaini osakonna dotsent Krista Leesi.

Manuses disain „Suur labürint“

Teate koostas:

Krista Leesi

Tekstiilidisaini osakonna dotsent

Eesti Kunstiakadeemia

krista.leesi@artun.ee

tel 6267316