Mari Adamsoni stipendium Ingrid Helena Pajole

Ingrid Helena Pajo töö

Mari Adamsoni nimelise parima tekstiili tudengi stipendiumi laureaat 2021. aastal on magistritaseme lõpetaja Ingrid Helena Pajo.

Ingrid Helena loominguliste tegemiste kohta on öeldud: „Teda võib pidada kontseptuaalseks ja protsessikeskseks autoriks, kes otsib new wave esteetikas ürgseid juuri.“ (Abakhan Creative Award 2019 žürii)

Ingrid Helena Pajot iseloomustab laiem vaade, sümpaatne hoiak, mille kohaselt pole tarbekunst väiksema loomingulise potentsiaaliga kui kujutav kunst ning seda just tarbekunsti meelelisuse ja isiklikku meisterlikkust eeldava iseloomu tõttu. (Tsitaat Jan Kausi retsensioonist Ingrid Helena Pajo magistritööle „Labased tunnetused: kangakudumine kui naasmine materjali“ : „Samuti on vajalik meelde tuletada, kuidas käsitsi töötamine muudab protsessi sama oluliseks või olulisemakski kui tulemuse. Selle mõtte seob Pajo laiema vaatega, sümpaatse hoiakuga, mille kohaselt pole tarbekunst väiksema loomingulise potentsiaaliga kui kujutav kunst ning seda just tarbekunsti meelelisuse ja isiklikku meisterlikkust eeldava iseloomu tõttu. Seetõttu omandab tabavalt sõnastatud küsimus „kuidas maailm jälle käte vahele saada?“ (lk 61) lisaks tunnetuslikule kaalule ka eetilise kaalu – teha midagi tegemise rõõmu ja tegelikkusega vahetu kontakteerumise, mitte kasu pärast.“)

Mõned Ingrid Helena Pajo saavutused:
2018 BA õppekava tekstiilidisain lõpetamine tulemusega cum laude
2019 Eesti Tekstiilikunstike Liidu auhinna Aasta Noor Tekstiilikunstnik 2018 nominent
2019 Abakhan Creative Award (Eesti Kunstiakadeemia moe- ja tekstiilieriala tudengitele loodud stipendium 2018, 2019) nominent
2019 laureaat Sihtasutus Archimedes tunnustuse aasta õpirändur õppurite kategoorias 2020 FabrianoInAquarello YoungTalent Eesti konkursi võitja
2021 lõputöö esile toomine EKA Noore tarbekunstniku preemia komisjoni poolt

Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini osakond jagab õppetöös edukale ja loominguliselt aktiivsele tudengile stipendiumit alates 1998. aastast ehk käesoleval aastal 24. korda. Tunnustus on mõeldud õppetöös häid tulemusi saavutanud aktiivsele tekstiilitudengile. Stipendiumit rahastab EKA tekstiilidisaini osakond.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud