MATTI PÄRK

Matti Pärk on EKAs juhendanud joonistamist aastast 1984.

Valgamaalt pärit Pärk alustas juba nn magistrantuuri viimasel kursusel (tol ajal eraldi magistri taset polnud, terve õpetsükkel kestis 6 aastat) ENE illustratsioonide ja kartograafia toimetuse juhatajana, kuni 9 aastat hiljem töökoha õppejõu ameti vastu välja vahetas. Sealjuures jätkus töö kuni 2001. aastani ENE kunstilise toimetajana.

Aktiivse illustraatori ja kujundajana on Pärk pälvinud aastatel 1976 – 2000 raamatukonkurssidel tunnustuse 23 korral. 2015. aastal nomineeriti ta ka rahvusvahelise 5. Tallinna Joonistustriennaali peaauhinnale.

Matti Pärk on maketeerinud, kujundanud ja illustreerinud teatmekirjandust, luulekogusid, ilukirjandust läbi aegade. Tema nime ning loomingut leiab näiteks sellistest teostest: ENE, Astronoomialeksikon, Mereleksikon, ENEKE, A ja O, Mati Õun “Sõjalaevad”, Põllumajandusentsüklopeedia I, monograafia “Peeter Ulas”, “Krimmi legende”, Friedebert Tuglas “Helloi maa”, Mats Traat “Aja laulud”, Jüri Talvet “Äratused”, Aita Kivi “Tunde küsimus”, Mari Vallisoo “Kõnelevad ja lendavad”, Charles Baudelaire luule jne.

Matti Pärk on osalenud kevadnäitustel; isikunäitusi on toimunud Rootsis, Ungaris, Jõhvis, Keilas, Tartus, Tallinnas. Joonistusi leiab nii Poola, Austria, Eesti, Rootsi, aga ka Ungari kogudes.

Jaga sõpradega:

Postitas Piret Mägi
Viimati muudetud

Disaini­­teaduskond