Meeli Vreimannile konkurss-näituse “Perspektiivid” kõrgeim tunnustus

Meeli Vreimann “Kopavana kollektsioon", 2018-2019

Eesti Kunstiakadeemia aksessuaari ja köite osakonna konkurss-näitusel “Perspektiivid” kõrgeima komisjoni tunnustuse pälvis Meeli Vreimann tööga “Kopavana kollektsioon”, juhendaja Karin Kallas. 

Kopavana kotikollektsioon koosneb kolmest liikuvast kotist. Kollektsioon sai alguse Eesti Kunstiakadeemia teise kursuse Novelty projektist, kui valmis puidust ratastega järelveetav kott.

Elamine pole mitte valem, vaid ülesannete lahendamine, lahenduste otsimine ja nende

valemiteni liikumise tee. Elamine on kogu aeg mingisuguses kokkusobimatuses, sest just see puuduolek on otsingute eeldus. Tõrkeni jõudes aitab algusesse minek. Avades oma lapsepõlve laeka, leiad, et seal läbielatud sündmused ja vestlused saadavad meid ka täiskasvanuna. Tegeledes üleskerkivaga võib leida täiesti uusi vaatenurki.

Kopavana oli elukas, kellega autori vanaisa hirmutas oma lapsi. Kopavana elas voodialustes tolmurullides ja ammutas elujõudu pahade laste jonnist. Kui lapsed muutusid liialt ülemeelikuks pistis ta pahad lapsed kotti, viis nad niiskesse keldrisse ja ilmavalgust nad enam ei näinud. 

Kasutatud materjalid ja tehnikad:
vaakum-märgvormimine; freesitud ja treitud puitkonstruktsioon; taimparknahk, seanahk, vasika karusnahk, puit, kett, mööblirullikud, nahast ja puidust rattad, mänguauto

Meeli Vreimann Kopavana 6
Meeli Vreimann Kopavana 5
Meeli Vreimann Kopavana 4
Meeli Vreimann Kopavana 3
Meeli Vreimann Kopavana 2
Meeli Vreimann “Kopavana kollektsioon", 2018-2019
Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud