MEKTORYS EKA STUUDIO

Eesti Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi ning Tallinna Tehnikaülikooli  rektor Andres Keevallik avasid  Kunstiakadeemia stuudio TTÜ Mektory majas  21. veebruaril kell 11.00.

TTÜ rektor Andres Keevallik tervitas järjekordset sammu Tehnikaülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia koostöö edendamisel: „Siiani oleme ühiselt panustanud inglise keelse ühisõppekava „Disain ja tootearendus“ väljatöötamisel ja õpetamisel.“

Eesti Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi: “Soovisime luua Mektory majas EKA Stuudio, et kokku viia TTÜ ja EKA tänaseid ja tulevasi tudengeid ja kõiki võimalikke koostööpartnereid. Mektory on teaduse-, tehnoloogia- ja innovatsiooni kohtumispaik ning Eesti Kunstiakadeemial on kompetents uuendusliku disaini, kvaliteetse elukeskkonna ja jätkusuutliku arengu protsessides. Loodame, et Eesti Kunstiakadeemia Stuudio ruumi kujundus, mis põhineb Stockholmi mööblimessi projektil “12 m2” (juhendaja sisearhitektuuri professor Toivo Raidmets) on inspireerivaks keskkonnaks kõigile huvilistele.”

2013. aasta sügisel said EKA sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakonna III kursuse üliõpilased ülesande paigutada kõik inimese eluks tarvilik 12 ruutmeetrile (3 x 4). Köök, WC koos dušiga, mahutid, töölaud ja voodi.

Stockholmi messil oli EKA ainus kontseptuaalse tervikesitlusega kool noortepaviljonis „Greenhouse”. Mess oli edukas — EKA abi vajab Rootsi firma väikemajade seeria väljatöötamisel.