Michael Lye (RISD / NASA) loeng Disain ekstreemoludes: avakosmos

Esmaspäeval, 4. juunil 2018 kell 13:00 toimub Estonia pst 7 ruumis E-241 Rhode Island School of Design (RISD) õppejõu tööstusdisainer Michael Lye avatud loeng.

 

Oma loengus Disain ekstreemoludes: avakosmos keskendub Lye disainile 0-gravitatsioonitingimustes. Inimese sõltuvus oma elukeskkonnast seab disainile avakosmoses radikaalselt teistsugused (tehnilised) nõudmised. Samas on (ekstreem)olude või -keskkonna järgi küsimine disainmõtlemise üheks aluseks. Disain ekstreemoludes: avakosmos annab ülevaate erinevate disainimetodoloogiate, kehaliste ja antropomeetriliste näitajate, samuti ergonoomika põhimõtete mõistmise olulisusest inimese elukeskkonda tagavate pardasüsteemide disainimisel 0-gravitatsioonitingimustes.

 

Michael Lye on Rhode Islandi Disainiülikooli (Rhode Island School of Design) tööstusdisaini õppejõud ja NASA projektide koordinaator. Disainerina lähtub Lye kasutajakeskse disaini meetoditest rõhuasetusega disainiuurimusel tavatutes ja ekstreemolukordades ja -keskkondades. Tal on kauaaegne koostöökogemus Ameerika Ühendriikide riikliku kosmoseagentuuriga NASA, lennumasinatootjaga Sikorsky Aircraft ning ettevõtetega Intel Coorporation ja Maytag Coorporation. Samuti kuulub Lye Hawaii saarestikus asuva Marsi analoog-elukeskkonna HI-SEAS uurimisrühma, mis arendab välja kosmoseülikonda missiooniks Marsile.

Avatud loengu korraldab Eesti Kunstiakadeemia Disainiteaduskond.

Lisaks avatud loengule juhendab Lye 4.-8. juuni 2018 arhitektuuri- ja disainiteaduskonna üliõpilastele suunatud töötuba disainist 0-gravitatsioonitingimustes.

 

Rohkem infot:

Anna-Liisa Laarits
Tootedisaini osakonna projektide koordinaator
anna-liisa.laarits@artun.ee

 

NASA_RISD_Ascent-Vehicle_515
Foto: RISD üliõpilaste disainlahendus Marsi pinnale maandumiseks mõeldud kosmosesõidukile
Jaga sõpradega:

Postitas EKA DT
Viimati muudetud