Miks tulla arhitektuuri ja linnaplaneerimist õppima?

Arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakond

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond on Eesti arhitektuurihariduse keskpunkt ning ühtlasi olulisim tehiskeskkonda loovate distsipliinide – arhitektuuri, sisearhitektuuri, linnaplaneerimise ja urbanistika – kompetentsikeskus. Teaduskonna eesmärk on anda laiahaardelist arhitektuuriõpet selle sõna parimas tähenduses, pöörates võrdselt tähelepanu nii sisearhitektuurile, hoonetele ja nendevahelisele ruumile kui ka laiemale keskkonnale, kuhu need asetsevad.

Arhitektuur ja linnaplaneerimine on integreeritud õpe (5-aastane õpe). Kuigi õppekava on eestikeelne, eeldatakse magistritaseme õpingutel erialast suhtlemisvõimet ka inglise keeles.

Arhitektuuri ja linnaplaneerimise õppekaval on võimalik spetsialiseeruda muinsuskaitse ja restaureerimise suunal (mis annab võimaluse taotleda muinsuskaitse tegevusluba Muinsuskaitseametist), maastikuarhitektuuri ning 2019. aastast süvendatult ka linnaplaneerimise valdkonnas.

Keda ootame õppima?

Ootame haritud ning selge mõtlemisoskusega töö- ja õppimisvõimelisi inimesi. Kuna arhitekti õppekava on väga mahukas, tuleb selle läbimiseks teha väga palju süstemaatilist tööd. Praktilises loomingulises tegevuses on ainus viis edasi liikuda ja personaalselt areneda läbi korduvate proovide, katsetuste ja ekslemiste nii mõttes, joonistes kui materjalis. Lõpptulemus on siin tihtilugu vaid vaheetapp uute ja huvitavamate võimaluste ning lahenduste poole.

Kui soovid, et saadaksime Sulle sisseastumiskuupäevade, ettevalmistuskursuste, eelnevate nõustamiste ning avatud uste päevade kohta infot ja meeldetuletusi, jäta siia oma meiliaadress.

Miks õppida arhitektiks EKAs?

EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise õppekava eesmärk on valmistada ette ruumiliselt väga võimekaid, iseseisva ja kriitilise mõtlemise ning laiapõhjalise humanitaar- ja tehnikaharidusega arhitekte ja linnaplaneerijaid.

EKA arhitektuuriõppes on üliõpilaste erialajuhendajateks Eesti parimad praktiseerivad arhitektid, nende hulgas dekaan prof Andres Ojari (3+1 arhitektid), prof Toomas Tammis (Allianss Arhitektid), prof Andres Alver(Alver Arhitektid), Katrin Koov (Eesti Arhitektide Liidu president, varasemalt Kavakava), Karli Luik (Molumba), Paco Ulman (Mudel Arhitektid), Sille Pihlak ja Siim Tuksam (PART), Salto arhitektid, KUU Arhitektid jpt. Stuudiumi jooksul kohtutakse oma ala tunnustatud professionaalidega kogu maailmast, nii geograafiliselt kui intellektuaalselt väga laialt arhitektuuriga tegelemise väljalt. Nt 2017/2018 õppeaastast on osakonna energiatõhususe professoriks Bernhard Sommer Austriast.

Populaarse Avatud Loengute sarja raames kutsub arhitektuuriteaduskond esinema maailmas tuntud arhitekte, teoreetikuid, kriitikuid ja urbaniste, kes lisaks oma loomingu tutvustamisele osalevad ka arhitektuuritudengite erialatööde vaheülevaatusel või lõpphindamisel, andes neile väärtuslikku tagasisidet. Avatud loengud on kõigile huvilistele avatud!

Arhitektuuriteaduskonnas tegutsevad ka 3D Labor, mis on loodud eksperimentaalsete arhitektuursete lahenduste ja detailide katsetamiseks ning kaasaegsete tehniliste lahenduste rakendamiseks õppetöös ja uurimisprojektides ning VR Labor, mis koondab arhitektile ja disainerile vajalikke eriteadmisi virtuaalreaalsustehnikate rakendamisest disainiprotsessis.

EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise õppekava lõpetanu saab kutsekomisjonilt diplomeeritud arhitekt 7 kutsekvalifikatsioonining võib arhitektina töötada Euroopa Liidu liikmesriikides. EKA arhitektuuriõpe on ainus Eestis omandatav arhitektuuriharidus, mis on tunnustatud Euroopa Liidus.

Õppekava pakub rahvusvahelisel tasemel interdistsiplinaarset haridust: lõpetanu saab hiljem töötada nii majade ja planeerimisprojektide kavandajana erapraksises ja kohalikes omavalitsustes, kui ka erinevate digitaalsete mudeldamisprotsesside ning füüsiliste prototüüpide arendamisel ülikoolide ning uurimisasutuste juures. Siin leiab eneseteostuse võimaluse nii hea visuaalse mõtlemise ning väljendusoskusega disainer kui tehnoloogilistes ja matemaatilistes protsessides hästi orienteeruv süsteemiarhitekt. Kaasaegne arhitekt ei ole erasektori tellimusi teenindav ametimees, vaid peab aktiivselt ja loovalt suhtuma ning sekkuma meie igapäevasesse maailma, et seda igakülgselt paremaks muuta. Arhitekt saab oma professionaalses töös olla nii suuremate terviksüsteemide kavandaja ja haldaja kui nende üksikosade tundja ja arendaja.

Kui eelnevas on midagi, mis Sinu huvialadega haakub ja tulevikuvisioone kõnetab, siis arhitektihariduse väga lai spekter annab Sulle võimaluse neid teostada.

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond