Minni teeb muuseumis stseeni

Minu nimi on Minni. Minu kirg on õpetamine – või kui olla täpne, siis sellise keskkonna loomine, kus õppimine saab toimuda. See on nii põnev, mis kõik on võimalik!
Lõpetasin EKA kunstiõpetaja eriala aasta eest. Diplomieelne aeg osutus üle ootuste nauditavaks. Väike armas kursus, valdavalt seminari vormis õpe, soojalt asjatundlikud õppejõud ja mõnusalt lõimitud ained – kõik see võimaldas kasvada mitte vaid õpetajana, vaid ka inimesena üldiselt. 

Magistritöös uurisin, kuidas muuseumitunnis kehalise kogemuse kaudu õppimist toetada. Lõin teooria ja olemasolevate praktikate põhjal kaks muuseumitunni stsenaariumi ja katsetasin neid praktikas. Testisin, reflekteerisin ja analüüsisin, arendasin ja testisin jälle! Lõpuks lõin järelduste põhjal muuseumitunnis kehalisest kogemusest õppimse toetamise mudeli. Jõudsin järeldusele, et gümnaasiumiastme tunnis ON võimalik toetada kehalisest kogemusest õppimist! Kui pöörata erilist tähelepanu häälestusfaasile, luua emotsionaalselt turvaline atmosfäär, olla kohal, tundlik ja teadlikult positiivne, võivad õpilased saada lausa elamuse osaliseks. Magistritöö protsess oli ka mulle nauditav, sest kohtusin imeliste noortega ja sain töötada kahes põnevas näitusekontekstis – Kadrioru kunstimuuseumis ja Kumus näitusel “Hilma af Klint: abstraktsionismi pioneer”. Kujutlege, et saate oma lemmiknäitust mitte ainult korduvalt külastada, vaid ka toetada mõnusat õppeprotsessi teoste keskel! Gruppides tekkinud sünergia ja osalejate kasvav huvi kunsti vastu veenis mind, et just seda tööd soovingi teha! Loomulikult oli ka väljakutseid, mida ületada, kuid see ongi praktilise uurimuse eelis – saab juba õpingute ajal, kaaslaste ja õppejõudude toel läbi teha katsetamise, eksimise ja arendamise protsessi! 

Tänu magistritööle töötan nüüd kunstiõpetajana Sally Stuudio kunstikoolis ja Kunstihoones. Stuudiotundides meeldib mulle väga, et iganädalaste kohtumiste järel võib õpilastega saavutada parema kontakti kui ühekordsetes galeriitundides. Kunstihoone ülesanntest ​naudin koostöös Sally juhataja Annely Köstri ja teistega tunnitsenaariumide loomist. Stsenaarium on natuke nagu interaktiivne lavastus, mille peaosas on ​õpilased ning iga kord on esiettekanne.​ ​Viin Kunstihoones l​äbi tunde igas vanuseastmes, mis muudab elu mõnusalt vaheldusrohkeks​Iga grupp on erinev, töökeskkond muutub vähemalt iga kahe kuu tagant, aga samaks jääb see, et alati on põnev ja magistriõppes omandatut rakendan igapäevaselt!

Kui armastad kunsti ja tahad õppimise toetajana sirguda, on kunstiõpetaja magistriõpe väga hea valik! 

Minni Hein lõpetas Eesti Kunstiakadeemia kunstiõpetaja magistriõppe 2015. aastal kiitusega.

Vaata ka rubriiki SISSEASTUMINE!

Jaga sõpradega:

Postitas Helen Arov
Viimati muudetud