Muinsuskaitseamet tunnustas EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna kollektiivi

(Piirissaare töötuba)

12.oktoobril tähistas Muinsuskaitseamet oma sünnipäeva ning tunnustas möödunud aasta parimaid, keda oli seekord erakordselt palju. Kokku anti üle 35 tänukirja 11 kategoorias. Taaskord on rõõm on tõdeda, et auhinnatute seas oli arvukalt ka EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna endisi ja praegusi õppejõude ja tudengeid.

Pärandi tutvustaja kategoorias pälvis tunnustuse Riin Alatalu ja Anu Seidla koostatud muinsuskaitse lähiajalugu tutvustav raamat „Boris Dubovik: Vanalinn, minu lemmik!“. Raamat on Tallinna ühe tuntuima muinsuskaitsja Boris Duboviku jutustus muinsuskaitsjate tegevustest Tallinna vanalinnas viimasel sajal aastal. Dubovik räägib inimestest, majadest ja otsustest läbi oma kogemuse, avades sellega muinsuskaitseliste otsuste tagamaid ning suunates lugejaid otsima nii ajalugu kui ka muutusi linnaruumis.

Pärandi tutvustaja kategoorias said auhinna Heli Nurger ja Karola Mursu ajakirja Pööning väljaandmise eest. Tegemist on pärandit tutvustava ja muinsussõbraliku ajakirjaga, mis kirjutab ajalooga majadest ja aedadest, disainiklassikast, pärandkäsitööst, vanadest töövõtetest ning meistritest. Väärt lugemine igal eluhetkel!

Aasta restauraator on Joosep Metslang, kes on mitmete vanade puithoonete restaureerimisel demonstreerinud meisterlikku puutööoskust. Lisaks on Joosep välja andnud ka mitmeid erialaseid trükiseid. Esiletõstmist väärib ka tema väga täpne käsitöö  dokumenteerimine.

Hea uurija kategoorias sai pärjatud Anita Jõgiste Riisipere mõisa peahoone uuringute ja muinsuskaitseliste eritingimuste koostamise eest. Riisipere mõisa peahoone on üks suuremaid ja detailirohkemaid mõisahooneid, mille uuringud panevad proovile ka kõige kogenumad uurijad. Anita juhtimisel läbi viidud välitööd olid põhjalikud ning aruanded analüütilised ning hästi struktureeritud ja vormistatud. Ja boonusena varustatud ka detailirohke illustratiivse materjaliga.

Aasta teoks valiti Piirissaare palvela põlengus kannatada saanud ikoonide konserveerimistalgud. 2016. aastal toimunud Piirissaare palvela põlengus said tõsiselt kannatada paljud hoones asunud ikoonid. Esmakordselt tegutsesid siinsed muinsuskaitsjad ja muuseumikonservaatorid nii ühtsena ning tänu koostööle ja operatiivsele tegutsemisele on õnnestunud hävingust päästa kümneid objekte. Talgutega pandi alus koostööle ning saadi kinnitust, et häda korral on ühiselt võimalik väga  palju korda saata.

Kõigi auhinnasaajate kohta saab lisaks lugeda Muinsuskaitseameti kodulehelt ja Facebookist.

 

Ühineme tänude ja õnnesoovidega!
Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Muinsus­kaitse ja konserveerimine