MuutMoodulMaja – mass-kohandatavad moodulmajad

Muutmoodulmaja projekti eesmärgiks on panna alus tehasemaja projekteerimise õppe- ja arendussuunale EKA Arhitektuuriteaduskonnas. Sihiks on seatud uute modulaarsete ja kohandatavate majakontseptsioonide – muutmoodulmajade – väljatöötamine.

Muutmoodulmajad on modulaarsed ja taskukohase hinnaga, kuid kohandatavad vastavalt ümbritsevatele keskkonnale ja elanike vajadustele. Kontseptsioonide järjepideva arendamise ja katsetamise tulemusel on kavas jõuda reaalselt tehases toodetavate lahendusteni.

Arendustööd juhib vanemteadur Renee Puusepp PhD ning arendustöö põhitäitjad on EKA lõpetanud arhitektid Marianna Zvereva (MSc) ja Lauri Läänelaid (MSc). Samuti on arendustegevusse kaasatud nõustajatena insenerid Tallinna Tehnikaülikoolist – Eero Tuhkanen ja Kristo Kalbe. Majatootekontseptsioonide väljatöötamisse kaasatakse kohe algusest peale ka moodul- ja elementmajade tootjad Egle Vogt (Harmet) ja Lauri Tuulberg (Welement).

Projekt on rahastatud EKA arendusgrand vahenditest ning seda toetab rahaliselt ja prototüüplahenduste tootmisega Harmet OÜ, Welement AS ja tarkvaraga Creatomus Solutions OÜ. Projekti jooksul kutsutkase selles osalema teisigi majatootjaid ja arhitektuuribüroosid.

Muutmoodulmaja arendusprojekt on jätk 2018 suvel EKA arhitektuuriteaduskonnas käivitunud MasinMaja pilootprojektile, mille käigus on välja töötatud 3 uudset puidust masskohandatava – tehases automaatselt toodetud standardsetest elementidest kuid paindliku arhitektuuriga – eluhoone ideelahendust.

Jaga sõpradega:

Postitas Renee Puusepp
Viimati muudetud