Näitus 3DL – arhitektuursed algoritmid ja ideed ruumis

Näitus 3DL – arhitektuursed algoritmid ja ideed ruumis

Disaini- ja arhitektuurigaleriis (Pärnu mnt 6, Tallinn)

4.-15. september, E-L 12:00-18:00

Näituse avamine 3. septembril kell 18

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna 3D Labor (3DL) tutvustab Tallinna Arhitektuuribiennaali ajal näitusega “3DL – arhitektuursed algoritmid ja ideed ruumis” uusi suundi ja tehnoloogiaid arhitektuuris ning sellega seotud aladel. Näitus pakub uusi teadmisi ja avastamist lisaks tänastele ja tulevastele arhitektidele kindlasti ka teiste erialade esindajatele – näidatakse, milliseid uusi võimalusi ning lahendusi saab arhitektuuris rakendada.

14. septembril kell 16 toimub galeriis ekskursioon kõigile huvilistele.

3DL on viimasel aastakümnel toonud Eesti arhitektuuriharidusse lisaks uudsetele tarkvaralistele lahendustele ka mitmeid digitaalsusel põhinevaid arvjuhitavate seadmetega valmistatavate makettide ja detailide prototüüpimise tehnoloogiaid, mida kasutakse lisaks eksperimentaalsetele projektidele laialdaselt ka konventsionaalsema ülesehitusega arhitektuuri arendamiseks.

Näitusel esitletakse 2010-2015 loodud makette, videoid ning prototüüpseid tarkvaralahendusi, mis on väljavõtteks erinevatest objektidest, koostööprojektidest ja uurimustest. Eesmärgiks on tutvustada problemaatikat, mis tekib uudsete ruumikontseptsioonide ja tehnoloogiate rakendamisel arhitektuuris ja ehitatud keskkonnas laiemalt. Need arhitektuuri piire mitmel viisil kompavad projektid on väljenduseks tõsiasjale, et kaasaegne projekteerimisprotsess ja füüsiline keskkond on nüüdseks rikastunud ning tihedalt läbipõimitud erinevatel tasanditel toimivate arhitektuursete ideede, digitaalsete algoritmide ja ruumi hõivavate seadmete seostatud süsteemiga.

Koos väljavõtetega detailideni läbilahendatud arhitektuursetest magistriprojektidest on näitusel eksponeeritud nii hõljuvad objektid (droonid), interaktiivsed robootilised seadmed, 3D-prinditud, laserlõigatud ja kompleksse geomeetriaga katsemaketid kui ka uudsed ja originaalse ülesehitusega arhitektuursed tarkvaralahendused. Eelkirjeldatud tõdemusest ja katselistest projektidest lähtuvana teeb 3DL kummarduse nii teaduse ja tehnoloogia kui ka kunsti ja disainimaailma poole, et anda omapoolne panus ruumikultuuri arengule kogu ühiskonnas.

Näituse kuraatorid ja teostajad on arhitektid Martin Melioranski (EKA 3DL juhataja), Renee Puusepp (EKA arhitektuuriteaduskonna teadur), Paco Ulman, Kaiko Kivi, Kristjan Männigo ja Riho Kerge.

Arhitektuuri ja arvutusloome arendamisele suunatud Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna 3D Labor on 2005. aastal loodud eksperimentaalsete protsesside uurimiseks ja kaasaegsete tehnoloogiliste töövahendite rakendamiseks õppetöös ning vabas ruumis.

(Fotol paviljon Tallinna sadama-alale. Autorid Artur Staškevits ja Eve Komp. Juhendaja Martin Melioranski. FDM ABS 3Dprint, 2013.a. Foto autor Eve Komp.)

Jaga sõpradega:

Postitas Anu Piirisild
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimine