NUTIKAD PINNAD

Lähivaade pneumaatilisele varjualusele - autorid Helmi Marie Langsepp, Kristel Alliksaar, Eden Offer

4-13.veebruar 2018

juhendajad: Samson Shafran / Tekstiildisaini osakond, Shenkar College of Engineering, Design, Art | Martin Melioranski / 3DL, Arhitektuuriteaduskond, Eesti Kunstiakadeemia
osalejad: Kristel Alliksaar, Helmi Marie Langsepp, Ulla Katariina Alla (EAA), Eden Offer, Assaf Shem Tov, Ira Estrin, Guy Rozenstein, Noi Sayas, Naomi Mashiah (Shenkar).
toetajad: Shenkar, EKA, ERASMUS+

Septembris 2017 3D printimise ja tekstiilide teemalist töötuba Eesti Kunstiakadeemias juhendades, tegi Samson Shafran ettepaneku viia läbi ühis-workshop Ramat Gan-is Israelis asuvas Shenkar-is. Seda ideed edasi arendades jõudsime me “Nutikate pindade” teemani, mis kujunes 2018 märtsi kahel esimesel nädalal toimunud erialadeüleseks töötoaks. Pooleteise nädala jooksul pühendasime oma tegevuse pehmetele materjalidele suunatud paindlikkuse ja reaktiivsuse andmisele, integreerides neid interaktiivsete elektrooniliste ja mehaaniliste seadmetega, et saavutada struktureerivaid omadusi ning teisi ootamatumaid efekte.

Töötoa esimese kolme päeva jooksul toimus loengute, presentatsioonide ja all-töötubade seeria. Nende seas “Interactive Textiles/Interaktiivsed tekstiilid” Samson Shafran poolt, “Synthetic Approaches to Smartness/Sünteetilised lähenemised nutikusele” Martin Melioranskilt, “3D printing of Electronics/Elektroonika 3D printimine”, mille tegi Udi Zamwel – tootejuht Nano Dimension startup-ist, Paul Jackson loenguga “Repeat Pattern Creation/Korduva mustri loomine” ja voltimistehnikaid tutvustava juhendamisega, Zohar Messeca-Fara ja Yair Reshef, kes tegid meile sissejuhatuse interaktiivsesse analoog elektroonikasse – mille tulemusena igaüks meist valmistas nn tee-see-ise DIY paindliku trükkplaadi ja pannes kokku TinyTony 1.0, millel on infrapuna sensor ja mootor. Selle nädala jooksul tegi tekstiilidisainer Kinneret Itzhak meile ka käed-küljes sissejuhatuse siiditrüki ja tekstiili lamineerimise tehnikatesse, mis veelgi avardasid kujutlusvõimet ning töötavate prototüüpide tegemise võimalusi.

Kogu eelmainitu suunas meid edasisele ideede arendamisele ja tudengeid omakorda keskenduma oma projektide valmistegemisele. Töötoa viimastel päevadel aitasid Zohar ja Yair kõiki tiime oma projektide valmis tegemisel, ning Shachar Geiger interaktsioonilaborist juhendas Arduino ja sensorite kasutamist reaal-ajas reageerivate tulemuste saavutamiseks.

Lõppülevaatusel esitasid kolm arhitektuuri, tootedisaini, tekstiili ja moedisaini erialade taustaga tudengigruppi oma töid. Me ei näinud „demo-efekti“ – kõik töötas! – sealhulgas pneumaatiline varjualaune, mis reageerib niiskuse muutustele, mille tegid Helmi Marie Langsepp, Kristel Alliksaar, Eden Offer, mitmekihiline painutatav sein, mis valmistatud pehmest heli neelavast materjalist ning omab valgusti funktsiooni, autoriteks Ulla Katariina Alla, Guy Rozenstein, Noi Sayas, ja põnevat kleiti, mis reageerib välistele stiimulitele voltides ennast seepeale lühemaks versiooniks, mille tegid Assaf Shem Tov, Ira Estrin and Naomi Mashiah. Ira näitas meile ka tekstiilinäidiseid, mis pigmenteeritud termo-reaktiivse värviga.

See protsess, mida läbisime edukalt vaatamata mitmetele takistustele, andis meile kindluse võtta ette edasisi plaane tulevikukoostööks, mis seotud ettevõtmistega muuta reageerivad tekstuurid ja struktuurid painutatavateks pindadeks – ükskõik kas seotud otseselt arhitektuuri või laiema disainialase ja esilekerkiva taktiilsusega.

Eden Offer ja Shachar Geiger interaktsioonilaboris
Ulla Katariina Alla, Guy Rozenstein, Noi Sayas mitmekihiline painutatav valgus-sein
Ulla Katariina Alla, Guy Rozenstein, Noi Sayas mitmekihilise painutatava valgus-seina struktuur
Assaf Shem Tov, Ira Estrin ja Naomi Mashiah protsessipildid
Assaf Shem Tov, Ira Estrin and Naomi Mashiah esiltevad tekstiili struktureerimise protsessi
Helmi Marie Langsepp ja Kristel Alliksaar esitlevad koostöös Eden Offer’iga tehtud niiskuse muutustele reageerivat pneumaatilist varjualaust
Tekstiilidisainer Kinneret Itzhak siiditrüki fotolaboris
Kinneret Itzhak ja Kristel Alliksaar tekstiili lamineerimas
Jaga sõpradega:

Postitas Martin Melioranski
Viimati muudetud