Oliver Orro koostatud raamat “Kopli sonaat. Vene-Balti laevatehas” võitis Muuseumiroti teadusauhinna

Kultuuriministeeriumi muuseuminõukogu kuulutas reedel, 19. jaanuaril Kumu kunstimuuseumis toimunud Eesti muuseumide aastaauhindade galal välja Muuseumiroti võitjad kümnes kategoorias.
Aasta teadusauhinna kategoorias pälvis Muuseumiroti Eesti Arhitektuurimuuseumi väljaanne „Kopli sonaat. Vene-Balti laevatehas“, mille koostas ja kirjutas Oliver Orro. Raamatu kaasautoriteks on Maris Mändel ja Robert Treufeldt, kujundas Kristo Kooskora. Raamat annab mahuka ülevaate Tallinna kunagise ühe võimsama tööstusettevõtte, Vene-Balti laevatehase ja selle asumi kujunemisloost möödunud 105 aasta vältel ning on ühtlasi kokkuvõtteks Oliveri aastaid väldanud uurimistööle.
Põhjust rõõmustada on veelgi. Lisaks EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna õppejõududele on võitjate seas ka mitmeid tudengeid ja vilistlasi – Aasta Muuseumiroti võitnud ERM-i näituse „Rahvarõivas on norm. Igal aastaajal» korraldustoimkonda kuulusid teiste seas Mariliis Vaks, Janika Turu ja Karoliine Korol.
Iga kategooria võitja saab Eesti Kultuurkapitalilt 1300 eurot auhinnaraha, mille eest võib osaleda kas «The Best in Heritage» konverentsil Horvaatias, Euroopa muuseumifoorumi aastakonverentsil, õppereisil Euroopa aasta muuseumi tiitli võitnud muuseumisse või reisil erialase enesetäienduse eesmärgil.

Palju õnne kõigile,  jätkake samas vaimus!

Loe lähemalt Kultuuriministeeriumi kodulehelt või Postimehest.

Kopli liimid. Vene-Balti laevatehas
Jaga sõpradega:

Postitas Maris Veeremäe
Viimati muudetud