Õpetajate päeval külastas EKAt üle saja kunsti- ja tööõpetuse õpetaja üle Eesti

Foto: Kristiina Krabi-Klanberg

EKAt külastas õpetajate päeva raames laupäeval, 20. oktoobril 105 üldhariduskooli ja huvikoolide kunsti- ja tööõpetuse õpetajat üle Eesti.

Nendele pidasid ettekande rektor Mart Kalm, töötubasid viisid läbi Andres Ojari, Martin Melioranski, Johanna Jõekalda, Reet Aus, Hillkka Hiiop, Merike Kallas, Anneli Porri, Helen Arov, Daniel Kotsjuba, Lilli-Krõõt Repnau, Liisa-Helena Lumberg ja Andrus Laansalu. Lisaks toimus paneelarutelu õppija ootustest kunstiõppele, mida modeeris Triin Krünberg ning mitmed avatud akadeemia töötoad.EKAt nähakse õpetajate poolt olulise kunsti-disaini- ja arhitektuurihariduse tõmbekeskusena, mille potentsiaali kunstiõpejad ka enda kogukonna võimestamisel väga hindavad.

Päev sai väga head tagasisidet ning loodame, et sellest kujuneb viljakas koostöö. Õpetajad tõid ka välja erinevaid koostöövõimalusi, millele loodame järge saada (EKA “avatud tunnid” gümnaasiumiõpilastele, koolide külastus-töötubade tegemine nii üliõpilaste kui juhendajate eestvedamisel, õpilaste töötoad EKAs, õpetajate töötoad EKAs, õpetajalt õpetajale aruteluringid).

Õpetajate päev EKAs toimus “EKA LOOVKÄRG – Eesti visuaal- ja ruumikultuuri õppe- ja teaduskeskus” projekti raames. Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Korraldajad: EKA kunstihariduse osakond, kommunikatsiooniosakond ja avatud akadeemia koostöös teaduskondadega.

Suur tänu kõigile, kes panustanud kunstiõpetajate ja meie kooli koostöösse.

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Avatud akadeemia