Kus tähistada Eesti sünnipäeva? Ikka rabas!

Foto kursuselt, autor Terje Atonen

Sel aastal tegi EKA avatud akadeemia esmakordselt algust uut tüüpi koolitusformaadiga – kunstilaupäevak –, mis kujutab endast umbes ühe tööpäeva pikkust „kiirkursust“ ja seda erinevatel teemadel. Alustades kunstist ning arhitektuurist, lõpetades disaini valdkonnaga.

Meie veebruarikuu kunstilaupäevak oli pühendatud armsa Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale, mistõttu võtsime ette retke rappa, et läbi fotosilma jäädvustada imeilusat kodumaa loodust. Töötoa „Eesti 100 Eesti rabas“ juhendajaks oli andekas fotograaf Terje Atonen, kellega tegime miniinterjuu ja rääkisime antud kursusest, Eestist ning loomulikult fotograafiast.

Selgita natukene lähemalt, miks sai valitud just raba töötoa asukohaks?

Eesti „nokia“ on Eesti loodus, seega raba oli parim võimalik paik Eesti sünnipäeva tähistamiseks. Ma armastan matkata ja seetõttu tundus, et meie workshop’i tüüpi ettevõtmine võiks seda kuidagi ka peegeldada. Selline koostegutsemise vorm võimaldas endas ühendada looduses liikumise, pildistamise ning samas ka jutuajamise. Mina küll jagasin ülesandeid ja teadmisi-kogemusi kuidas seda saavutada, aga edasi oli vaja igal osalejal ise katsetama hakata.

Jaga oma muljeid toimunud laupäevakust.

Meil oli väga mõnus matk, ühispildistamine ja samas ka õppimine! Osalejateks olid tõelised fotohuvilised, kes kõik soovisid hakkama saada kaunite kunstiteostega – olenemata sellest, mis oskuseid või varustust keegi omas. Mind tegid eriti rõõmsaks need osalejad, kes esimest korda pöörasid peegelkaameral programmi manuaalseks ning sukeldusid ISO-de, säride ja avade põnevasse maailma.

Olen koos Magnus Heinmetsaga varem ka foto-workshop’e korraldanud, aga siiski sisetingimustes. Seega laupäevaku formaat oli vahelduseks vahva ja värskendav.

On Sul anda mõni hea näpunäide hobifotograafidele?

Tuleb proovida ja katsetada! Loodusesse võiks alati kaamera kaasa võtta, et jäädvustada erilist valgust või situatsiooni. Täna on juba olemas ka telefonidel korralikud kaamerad, mis pakuvad mõistlikku ja käepärast alternatiivi.

Kuidas Sulle tundub, kas eestlased on nn fotorahvas?

Jaa, tõesti! Eestlased on foto- ja pildistamisrahvas, kellel on oskus näha igasugust ilu ning nad tahavad seda ka jäädvustada.

Mida Sina Eestile 100. sünnipäevaks ja järgnevateks eluaastateks soovid?

Minu soov on lihtne – ma soovin rahu. Nii riigitasandil kui inimeste südames.

Vaata osalejate tehtud pilte SIIT

TAF_2706
TAF_2733
TAF_2744
TAF_2753
TAF_2775
TAF_2789
TAF_2794
TAF_2818
TAF_2820

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Avatud akadeemia