Piret Puppart esitles “Kummardust” eesti disainile

Piret Puppart esitleb "Kummardust". Foto: Sirje Sinisoo
Kummardus_Korvemaa_web-1
Kummardus_Korvemaa_web-2
Kummardus_Korvemaa_web-3
Kummardus_Korvemaa_web-3a
Kummardus_Korvemaa_web-4
Kummardus_Korvemaa_web-5
Kummardus_Korvemaa_web-6
Kummardus_Korvemaa_web-7
Kummardus_Korvemaa_web-8
Kummardus_Korvemaa_web-8x
Kummardus_Korvemaa_web-9
Kummardus_Korvemaa_web-10
Kummardus_Korvemaa_web-11
Kummardus_Peipsi_web-2
Kummardus_Peipsi_web-3
Kummardus_Peipsi_web-4
Kummardus_Peipsi_web-5
Kummardus_Peipsi_web-6
Kummardus_Peipsi_web-7
Kummardus_Peipsi_web-8
Kummardus_Peipsi_web-9
Kummardus_Peipsi_web-10
Kummardus_Peipsi_web-11
Kummardus_Peipsi_web-12
Kummardus_Peipsi_web-13
Kummardus_Peipsi_web-14
Kummardus_Peipsi_web-14x
Kummardus_Peipsi_web-14y
Riina Varoli fotod "Kummarduses"

Tallinn Design House esitles 23. septembril Disainiöö raames foto- ja videoprojekti KUMMARDUS. Esmaesitlusel tutvustas projekti loovjuht ja EKA moeosakonna juhataja Piret Puppart, kuidas Eesti silmapaistvate disainerite loome on põimunud inspiratsiooniga loodusest ja mõjutatud traditsioonide pikaaegsest säilimisest.

Tallinn Design House´i poolt ellu kutsutud ja läbi kahe aasta väldanud Eesti disaini olemust tutvustav foto- ning videoprojekt KUMMARDUS otsis kodumaise loomingu jäädvustamiseks üles siinse looduse maagilised hetked ja märgilised paigad. Projekti loovjuht Piret Puppart selgitab: „Pildisessioonid toimusid läbi erinevate aastaaegade Eesti erinevates tähenduslikes paikades ning kaetud on maastik Saaremaast Sibulateeni. Aasta jooksul läbisime 26 suurt lokatsiooni ja jäädvustati üle 50 kodumaise brändi. Lisaks disainile, siinsele floorale ja faunale, kummardab KUMMARDUS ka meie ilma heitlikule ilule. Fotode kõrval loodi paralleelselt tervikliku aastaringi videolugu.“ Projekti toimimisele aitasid kaasa MAT-kimbu tudengid Liisa Torsus ja Joanne-Heleene Sõrmus.

„KUMMARDUSe rahvusvaheline esmaesitlus toimub juba 11. detsembril Expo 2020 Dubai maailmanäitusel, kus koguni kuu aja jooksul saab näha nii pildi- kui videomaterjali,“ selgitab projekti eestvedaja Anu Lõhmus. „Eeloleval ajal valmistame ette mitu kohalikku ja piiriülest näitust ning soovime kokku panna ka trükimaterjali. Need mitu tuhat väärtuslikku kaadrit väärivad publikut ja pikaajalist tähelepanu. Oleme teinud KUMMARDUSe foto- ja videolooga ajalugu, täname kõiki osalenud disainereid ja projekti meeskonda. Heas koostöös sünnivad suurepärased ideed ja tulemused.“

Esitluse fotod: Sirje Sinisoo
KUMMARDUS fotod: Riina Varol

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Moedisain