PORTREEMAAL 12.06-16.06.2017

Kursuse teema on portree maalimine kattevärvidega. Õppetöö jooksul valmivad visandid paberil ja kaks keskmises mõõdus maali lõuendil akrüül- või õlivärvidega.

Alustame visandite tegemisest paberil. Uurime portreteeritava näo proportsioone, anatoomiat ja iseloomulikke näojooni. Tegemist on kiirete visanditega, mille käigus püüame vähesete vahenditega anda edasi kõige olulisemat. Järgneb lõuenditele pikemaajaliste portreede maalimine, mis nõuab juba suuremat süvenemist. Lisaks maali tehnilise lahenduse leidmisele, püüame peale välise sarnasuse tabada ja edasi anda ka portreteeritava psühholoogilisi iseärasusi.

Kursuse eesmärgiks ei ole võimalikult realistlikus stiilis portree maalimine, vaid pigem kaasaegseid võtteid kasutates isikupärase ja köitva lahnenduse leidmine. Olulisel kohal on otsuste tegemine kompositsiooni, värvilahenduse, joone kasutuse ning pindade katmise osas. Kursuse jooksul vaatame erinevate kaasaegsete autorite töid, analüüsime nende tehnilisi võtteid ja värvikasutust, ning püüame sellest leida endale midagi uut.

Portreteeritavateks on kursusel osalejad ise. Õppetöö ajal istutakse vastamisi. Sellisel viisil saab igaüks valida, kellest ta soovib portree maalida. Maalime alustel, mida saab hoida maalimise ajal süles, et kõigi näod oleksid nähtavad. Kursuse lõpus saab valminud portreid soovi korral vahetada või üksteisele kinkida.

Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus

Juhendaja: Saskia Järve

Aeg: 12, 13, 14, 15, 16. juuni

Kell: 17.30-20.30

Koht: Estonia pst. 7, ruum 342

Maht: 20 õppetundi

Hind: 150 eurot

Registreerumine vormi kaudu SIIT

Info: koolitus@artun.ee, Pirje Kõvatomas +372 626 7327

Postitas Pirje Kovatomas
Viimati muudetud

Avatud akadeemia