Priit Pärn ja Olga Pärn animeerisid Jaapanis Vivaldi “Nelja aastaaja” jaoks “Suve”

 

17. – 19. novembril 2017 toimusid Jaapanis, Kita-kyushis, Hibiki Hallis Vivaldi ”Nelja aastaaja” esituse proovid ning esietendus koos Hibiki Strings Orchestra’ga. Tokyo Geidai Kunstiülikooli, mis on Jaapani vanim ning auväärseim kunstiülikool, ja nende animaosakonna algatatud projektis osalesid nelja riigi animaatorid, kellest igaüks tegi animatsiooni ühele aastaajale. ”Suve” liikuva pildi tegid EKA animaosakonna professor Priit Pärn ja dotsent Olga Pärn. Ülejäänud kolme aastaaja animatsioonid on teostanud animaatorid Jaapanist, Kanadast ja Venemaalt. Animatsioonide autorite kohaleolek oli väga oluline, sest animatsioone   sünkroniseeriti  mängiva orkestriga. Suhteliselt keeruline koostöö kohapealsete VJ-dega õnnestus lõpptulemusena suurepäraselt. Etendus oli väga edukas.

Esietendus Kita-kyushu’s leidis kajastamistJaapani avalik-õigusliku telekanali NHK põhiuudistes, samuti kohalikes ajalehtedes. Väga edukas oli ka 23.detsembril  toimunud Tokyo esietendus. Seejärel otsustas Jaapani vanim ja suurim kaubamaja Talashimaya Nihonbashi näidata oma kuues vaateaknas tervet meie Vivaldi projekti (http://www.takashimaya.co.jp/tokyo/store_information/cultural_propertie/index1.html)

Praeguse seisuga kavatsetakse ”Nelja aastaaja” animatsiooni koos kohalike orkestritega esitada animafestivalidel Animafest (Zagreb) ja Monstra(Lissabon), aga samuti ka Moskvas.

FullSizeRender
IMG_0398
IMG_1379
Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Animatsioon