PUIT JA DISAIN / WOOD & DESIGN rahvusvaheline disaini suvekool Viljandimaa metsades alustab

Eesti Kunstiakadeemia avatud akadeemia, tootedisaini osakonna ning TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia koostöös toimub 20.-25. augustil Viljandi lähistel rahvusvaheline disaini suvekool “Wood and Design”. 6-päevane töötuba keskendub puidule, siinse kultuuri jaoks ürgomasele inim- ja loodussõbralikule materjalile. Suvekool toob kokku osalejad seitsmest erinevast riigist. Legendaarsete disainerite Jüri Kermiku (Eesti/Suurbritannia) ning Simo Heikkilä (Soome) juhendamisel uuritakse puidu omadusi, esteetikat ja erinevaid rakendusvõimalusi. Käsitletakse ka loodushoiu ja materjalide taaskasutuse temaatikat. Suvekooli praktiline osa viiakse läbi Loodi puidutöökojas. Lõplikult teostatud täismõõdus funktsionaalsed objektid ja ruumilised lahendused paigutatakse Männiku Metsatallu asukoha eripärasid ja keskkonda silmas pidades. Objektid leiavad loodetavasti aktiivset kasutamist veel pikkade aastate jooksul.

EKA Disainiteaduskonna dekaan Kristjan Mändmaa on suvekooli õnnestumises juba ette kindel: “Juhendajateks on puidu hingeelu läbi ja lõhki tundvad, ülimalt kogenud disainerid. Jüri Kermik on uurinud Eesti puit- ja vineermööbli ajalugu ning juhatanud disainiõpet Brightoni Ülikoolis Inglismaal. Simo Heikkilä vedas Aalto Ülikooli puidustuudiot ning on saanud maailmakuulsaks oma loodusmaterjale rakendava tundliku disainiga. Ka osalevate tudengite taust on tugev – enamusel on olemas varasem kokkupuude puiduga ja disainikontekstis. Kahtlemata tuleb siit väga põnevaid lahendusi. Ka on Viljandi suvekooli toimumiseks lausa ideaalne paik. Rohkesti inspireerivat metsamaastikku, TÜ VKA rahvusliku ehituse rohke kogemustepagas abiks võtta, lai valik materjale ja tööriistu käeulatuses. Kindlasti ei jää meie selleteemaline ettevõtmine viimaseks.”

Osalevad tudengid Eestist, Venemaalt, Saksamaalt, Soomest, Rootsist, Taanist, Hollandist, Prantsusmaalt, Hiinast ja USA-st. Koolidest on esindatud Eesti kunstiakadeemia, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Aalto ülikool, Aarhusi Arhitektuurikool, Eindhoveni Disainiakadeemia, Göteborgi Kunsti ja Käsitöökolledž, Moskva Ahitektuurikool, Valenciennes’i Kunsti ja Disaini Kõrgkool ning Voronezhi Riiklik Tehnikaülikool. Juhendajaid Jüri Kermikut ja Simo Heikkilät toetavad nõu ja jõuga Marko Aatonen (TÜ VKA) ja Andres Ansper (OÜ Päikesepuu).

Rahvusvahelise suvekooli tulemusi tutvustatakse kõigile huvilistele laupäeval, 25. augustil kl 12 Männiku Metsatalus.

Töötuba rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi Dora Pluss vahenditest

Lisainfo: Hanna Ental, 56 860 074, hanna.ental@artun.ee

Postitas Maarja Pabut
Viimati muudetud

Avatud akadeemiaTootedisain