Raamatukoguhoidjate ühing tunnustas EKA raamatukogu

EKA raamatukogu juhataja Mait Väljas ERÜ kõnekoosolekul. Foto: Teet Malsroos

28. veebruaril 2020 toimus Eesti Rahvusraamatukogus Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu (ERÜ) kõnekoosolek „Digikultuur ja lugemine”, mille käigus tunnustati ühtlasi 2019. aasta parimaid. ERÜ on asutatud 1923. aastal ning koondab üle 750 raamatukoguhoidja ja erinevaid raamatukogusid üle terve Eesti.

EKA raamatukogu pälvis tunnustuse kategoorias „Teadus- ja erialaraamatukogu aasta tegu”, mis määrati „EKA raamatukogu uuendamise ja Põhja-Tallinna kultuuriruumi rikastamise eest”. Lisaks ERÜ tänukirjale anti üle kultuuriminister Tõnis Lukase tänukiri ning klaasikunstnik ja EKA vilistlase Riho Hüti klaasobjekt, mis leiab raamatukogus väärilise koha. Ühtlasi pälvis ERÜ teenetepreemia Elvira Mutt, kes oli EKA raamatukogu juhataja aastatel 1979–2019.

Varasemalt, 22 oktoobril 2019 toimus EKA saalis ERÜ XII teadus- ja erialaraamatukogu päev, kus osales üle 70 inimese, kes muuhulgas tutvusid seminaripäeva jooksul ka EKA uue maja ja ülikooli teadustegevusega.

EKA raamatukogu on hetkel küll füüsiliselt suletud, aga siiski jätkuvalt olemas ja abiks kõigile: raamatuid on võimalik kontaktivabalt laenutada ning e-raamatukogu ressursid täienevad pidevalt uute ja väärtuslike allikatega, mis on kriisitingimustes muudetud tasuta kättesaadavaks.

Kohtumiseni juba varsti raamatukogus ja oleme terved!

Lisainfo:
Raamatukogu juhataja
Mait Väljas
mait.valjas@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

Raamatukogu