Rahvusarhiivi tudengipreemia konkursi võitja on Triin Reidla

Triin Reidla. Foto: Rahvusarhiiv

Rahvusarhiiv korraldab alates 1996.aastast tudengipreemia konkurssi, mille eesmärgiks on välja selgitada aasta parim arhiivinduslik või arhiivimaterjalidele tuginev üliõpilastöö. 2014. aastast toimub konkurss kahes voorus: silmapaistvamate tööde autoritel palutakse ettekandepäeval oma tööd esitleda ning alles seejärel langetab žürii lõpliku otsuse.

Sellel aastal laekus võistlusele rekordarv töid – 16, millest 9 olid bakalaureusetööd, 6 magistritööd ja üks bakalaureuseõppe käigus koostatud uurimistöö. Tööde koostajate seas olid esindatud tudengid Tartu Ülikoolist (10 tööd), Eesti Kunstiakadeemiast (4) ja Tallinna Ülikoolist (2). Lõppvooru pääsenud viiest tööst kolme autoriteks olid EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna tudengid.

Konkursile esitatud 16 tööst pääsesid lõppvooru järgmised:

Krister Kruusmaa. Moritz von Engelhardti ja Friedrich Parrot’ reis Krimmi ja Kaukasusse 1811. aastal – Tartu Ülikooli uurimisreiside eelkäija.
Tallinna Ülikool, bakalaureusetöö.
Triin Reidla. “Nii kole maja!” Postmodernistlikud elamud ja nende väärtustamisproblemaatika.
Eesti Kunstiakadeemia, magistritöö.
Tea Šumanov. Arhitektuurijooniste koopiatüüpide identifitseerimine ja säilitamine Eesti mäluasutustes rahvusarhiivi, Tallinna Linnaarhiivi, Viljandi Muuseumi ja Virumaa muuseumide näitel.
Eesti Kunstiakadeemia, magistritöö.
Sten Taim. Depressiooni- ja skisofreeniahaigete patsientide diagnoos ja ravi Tartu Ülikooli Närvi- ja Vaimuhaiguste kliinikumis 1930–1939.
Tartu Ülikool, bakalaureusetöö.
Kadri Väljaots. Kaarma, Muhu ja Valjala kirikute Muinsuskaitseameti arhiivi säilikute süstematiseerimine ja konserveerimine.
Eesti Kunstiakadeemia, bakalaureusetöö.

Konkursi parimaid töid esitleti teisipäeval, 27. oktoobril Tartus, Rahvusarhiivi peahoones.

Tudengipreemia 2020 pälvis Triin Reidla Eesti Kunstiakadeemias kaitstud magistritöö “Nii kole maja! Postmodernistlikud elamud ja nende väärtustamisproblemaatika“.
Palju õnne!

Jaga sõpradega:

Postitas Maris Veeremäe
Viimati muudetud

Muinsus­kaitse ja konserveerimine