Rahvusvaheline kivimaterjalide ja seinamaalingute puhastamise töötuba

EKA skulptuurikonserveerimise stuudio meister Taavi Tiidor ja töötoa läbiviijad Karol Bayer, Jakub Ďoubal ja Jan Vojtěchovský Pardubice Ülikoolist

Kooli avanädalal, 30.augustist 02.septembrini, toimus EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonnas kivimaterjalide ja seinamaalingute puhastamise rahvusvaheline töötuba Cleaning Workshop of Stone Objects and Wall Paintings. From Theoretical Approaches to Practical Assessment, mida viisid läbi EKA pikaaegsed koostööpartnerid  Tšehhist, Pardubice ülikoolist: kivikonservaator Jakub Ďoubal, seinamaalingute konservaator Jan Vojtěchovský ja konserveerimisteadlane Karol Bayer. Teoreetilis-praktilise suunitlusega töötoas tegeleti erinevate mehaanilis-abrasiivsete  puhastusmetoodikatega (laser, erinevate materjalide pritsid jmt), aga ka laiemalt ajalooliste materjalide puhastamisega. Oluline roll oli erinevate materjalide ja instrumentide katsetustel, mistõttu toimus üritus nii EKA-s kui objektil, Koeru kirikus.

Töötoa eesmärgiks oli tutvustada tudengitele erinevaid puhastusmeetodeid ning jagada kogemusi Tšehhi spetsialistidega, et leida sobivaid lahendusi ka siinsetesse oludesse.

Jakub EKAs
Jakub TSärk2
Koeru kirik
Töötuba EKAs
Töötuba EKAs2
Jaga sõpradega:

Postitas Maris Veeremäe
Viimati muudetud