Rahvusvaheliste õppejõudude poolaasta

2016/2017 sügissemestril käisid BA 3. kursuse valikainet ”Mood kui kunst” juhendamas rahvusvaheliselt korduvalt auhinnatud kontseptualistid ja moebrändi MAREUNROLS asutajad Rolands Peterkops ja Marite Mastina Riiast. Loominguliste erialaprojektide valmimise tagamaid, impulsse ja inspiratsiooniallikaid analüüsiv õppeaine kulmineerus näitusega Estonia pst õppehoone Galeriis.

https://www.notjustalabel.com/designer/mareunrols 

Magistrandid said samaaegselt tunda multitalent Kristian Steinbergi disainerikätt. Meestemoe märgiline teerajaja ja St. Martinsi kunsti- ja disainikõrgkooli alumni viis läbi abstraktse moe projekti, mille sisuks oli kunsti ja moe kaasaegseid suundumusi arvestava moekollektsiooni loomine. Projekt kulmineerus prototüüpide teostamise ja esitlusega Kultuurikatlas. Projekti läbiviimisel oli EKA poolseks õppejõuks Marit Ahven.

http://www.kristiansteinberg.com/about/

Kolmandaks välisõppejõuks oli professor Basia Szkutnicka – tunnustatud moelektor, moe- ja tekstiilidisaini õppekava juht, Hong Kongi Polütehnilisest Ülikoolist (ITC), disainer ja loovkonsultant, mitme erialaõpiku autor (Professor of Practice and Programme Leader MA Fashion & Textile Design). Naha- ja moeeriala magistrantidele kiirtöötoa teemaks oli jalatsite kontseptuaalne disain. 

https://www.artun.ee/en/kalender/open-lecture-basia-szkutnicka-love-the-secret-of-good-design/

Jaga sõpradega:

Postitas Anu Ojavee
Viimati muudetud

Moedisain