Rektorid arutasid peaministriga hariduse ja teaduse rahastamist 

Rektorite Nõukogu valitsusjuhi juures

EKA rektor Mart Kalm osales 8. septembril Rektorite Nõukoguga peaminister Jüri Ratase kohtumisel, et arutada kõrghariduse ja teaduse väljavaateid ning rahastamist Eestis. 

Üks kohtumise aruteluteemasid oli, kuidas tagada teaduse rahastamise taset ka siis, kui tõukefondide vahendite maht väheneb.

Peaminister sedastas oma sotsiaalmeedia postituses, et arutlusel oli ka küsimus, “kuidas muuta doktorantuuri õpinguid efektiivsemaks ja tuua rohkem doktorikraadiga inimesi erasektorisse.” Rektor Mart Kalmu sõnul tuleb doktoristipendiumi suurendada, “sest tänase seisuga ei ole doktorantuur eestlastest üliõpilastele ahvatlev” ja lisas:   “Hoolimata lubadustest on ära jäämas järgmisest Euroopa struktuurifondide taotlusvoorust ülikoole toetavad meetmed. Kõrgharidusasutuste tegevustoetus on ajale jalgu jäämas ja et teha tasa mahajäämust on täna kõigi ülikoolide peale kokku vaja 26 miljonit eurot. Lubatud iga-aastane 5% tegevustoetuse kasv on aastaid riigi poolt võlgu,” rääkis Kalm.

Jüri Ratas lubas, et kohtumisel kõlanud mõtted on oluliseks sisendiks alanud eelarve aruteludele. Peaminister möönis, et ülikoolide tegevustoetuse maksmises on mahajäämus.

“Küsimus on, millega kavatseb riik seda kompenseerida,” arutles EKA rektor.

Rektorite Nõukogu kohtumisel valitsusjuhiga osalesid: Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Ivari Ilja, Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalm, Eesti Maaülikool rektor Mait Klaassen, Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land, Tallinna Ülikooli õppeprorektor Priit Reiska, nõukogu sekretär Hanna Kanep.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud