Responsible Fashion Awards konkurss tõi tähelepanu jätkusuutlikule moele

Eelmise nädala neljapäevast pühapäevani Varssavis kestnud Responsible Fashion Awards on Euroopa esimene vaid jätkusuutlikule moele pühendatud moekonkurss, mille programm tõi meediapilti ümbertöödeldud kangastest ja taastöödeldavatest monomaterjalidest kollektsioone ning pakkus ka hulgaliselt loenguid ja töötubasid tulevastele disaineritele. Ürituse eestvedajaks ja algatajaks on MSKPU kõrgkool Magadalena Plonka juhtimisel. 

Züriiliikmete seas istus lisaks EKA moeosakonna juhataja Piret Puppartile ka esindajaid mainekatest moemajadest nagu Chloe ja Hugo Boss, ülikoolidest aga Genti kunstikadeemia (Royal Academy of Fine Arts (KASK), School of Arts of University College Ghent) esindajad. Lisaks hoidis kogu protsessil teravat pilku Vogue Talents ajakirjanik Ricardo Terzo. Ettevõtmist toetas LPP, Poola suurim moeettevõte, kelle arsenali kuulub ka näiteks meile teadatuntud Reserved, kes omalt poolt andis 10 finalistile kõik idee teostamiseks vajalikud materjalid. Ettevõte ise on tegemas samuti suurt hüpet jätkusuutlikuse suunal, suutes praegusel hetkel juba 20% oma kangastest mõne kekskonnasõbraliku märgisega tähistada.

“Kindlasti oli osalejate jaoks kõige raskem aspekt see, et kuni kangaste kohalejõudmiseni ei saanud nad olla kindlad ei selle täpses toonis, ega langevuses. See omakorda paneb disainerid otsima leidlikke lahendusi piiritletud ruumis, mis väga tõenäoliselt just saabki olema tulevikumoe mängumaa,” kommenteerib Puppart, kes omalt poolt viis läbi ka eksperimentaalse metajalide väärtustamise töötoa.

Võistlus toimus kahes kategoorias – professionaalid ja tudengid – mille mõlemad võitsid seekord Poola esindajad, vanemas kategoorias Marta Janikowska ning nooremas Wiktoria Frankowska.

Jaga sõpradega:

Postitas Ronja Soopan
Viimati muudetud

Moedisain