RIHA pöördumine Ukraina abiks

RIHA

RIHA liikmetele
28. veebruaril, 2022 

Kallis kolleeg,

Neljapäeval, 24. veebruaril, 2022 tungisid Venemaa väed Ukraina Vabariiki. Eile teatas ÜRO, et juba umbes 368 000 inimest on viimase kolme kuni nelja päeva jooksul pidanud põgenema, vähemalt 150 000 Poolasse, paljud teised Ungarisse ja Rumeeniasse või oma (kunagise) kodumaa päästvamatesse piirkondadesse. Euroopa Liidu ligikaudne hinnang näitab, et vähemalt 7 000 000 inimest peavad jätkuva vägivalla tõttu oma kodudest lahkuma.

Meie võrgustiku ainulaadne tugevus on „edendada kunstiajaloo ja sellega seotud teadusharude haridust ja uurimistööd, tihendada instituutide vahelist koostööd, hõlbustades teabe liikumist teadus- ja haldustegevuse kohta ning uurimistulemuste vahetust ning julgustada instituudid ühisprojekte ellu viima.

Alates 1998. aastast suudab RIHA ühendada paljude erineva kultuuritaustaga kolleege üle kogu maailma, pidades silmas, et “kultuuril” pole põhimõtteliselt mingeid jäikasid piire, mille on määratlenud “ühepäevapoliitikud”, vaid see on oluline inimmõistuse ja -vaimu väljendus, mis saab õitseda ainult inimeste ja ideede vaba voolu kaudu – inimeste vahel, kes vähemalt tahavad üksteist mõista, ilma püssi kätte võtmata.

Paljudele RIHA kolleegidele on Ukraina praegu väga lähedal. See sissetung mõjutab varem või hiljem meid kõiki, kuna praegu kirjutatakse Euroopa ajalugu ümber.

RIHA juhatus teeb ettepaneku ulatada abikäsi ja kutsub oma liikmeid jagama teadmisi Ukrainast pärit kolleegide kohta, kes on ohus ja otsivad rahvusvahelist abi. Oleme loonud Google’i konto, kus kogume konfidentsiaalselt teavet ohustatud kolleegide, institutsioonide ja pärandi kohta ning jagame seda oma liikmetega, kes saavad pakkuda abi, näiteks ad hoc stipendiume. 

Kirjutage lihtsalt aadressile rihaforukraine@gmail.com. Lisaks saate jälgida @Sci_for_Ukraine Twitteris, kus asutused ja laborid postitavad otseseid abipakkumisi. Mõned instituudid ja laborid on avaldanud ka Google’i tabeli pakkumistega, mille leiate Twitterist, tehes otsingu ‘labs supporting Ukrainian scientists’ (Ukraina teadlasi toetavad laborid)

RIHA juhatuse nimel, 

prof. dr. Joana Cunha Leal (sekretär), dr. Martin Olin (laekur), prof. dr. Iván Gerat (juhatuse liige), prof. dr. Chris Stolwijk (esimees)

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud