Roman Tavasti stipendiumi pälvis ehtekunstnik Anneli Oppar

 1.detsembril valis Eesti Rahvuskultuuri Fondi Roman Tavasti allfondi halduskogu välja 2017. aasta stipendiaadi, kelleks osutus Eesti Kunstiakadeemia magistrant Anneli Oppar.
Konkursile esitatud terasest 3D prinditud kõrvaehete sarja “MÕÕN” prototüüpide kohta ütleb autor järgmist:
„Mind inspireeris assotsiatsioon mõõnast, kui toetava massi taganemisest. Mõõnaga jääb osa uitavat mateeriat juhuslikus järjekorras randa lebama, olles justkui kaotanud seda üleval hoidnud struktuuri. Teisest küljest peavad kõik printerist väljuvad esemed läbi elama teatud mõõna, kui neilt eemaldatakse toed ja neil tuleb analoogmaailma sobituda.“
Lisaks stipendiaadile leidsid äramärkimist ka Eesti Kunstiakadeemia ehte-ja sepakunsti eriala II kursuse tudeng Erki-Eric Pillmanni ning kullassepameister Jens A. Clauseni esitatud tööd.
Erki-Eric Pillmann esitas konkursile tehnilised joonised ja vaated kokkuvolditavast mansetinööbist, mis jättis läbimõeldud ja huvitava mulje ka halduskogu liikmetele. Tegemist on nutika lahendusega, mis kindlasti tekitab vaatlejas üllatusmomendi.
Jens A. Clausen esitas konkursile hõbedast mansetinööbid, mis olid nutikalt kaunistatud mustade tsirkoonidega ning oksüdeeritud tumedaks. Halduskogu tõi esile mansetinööpide ajatu disaini ning töö tehnilise teostuse laitmatu kvaliteedi.
Roman Tavasti 2017. aasta stipendiumile kandideerimiseks esitas avalduse kokku kuus ehtekunstnikku ja disainerit.
Roman Tavasti nimelist stipendiumi on välja antud 1998. aastast. Detsembris 2010 moodustati stipendiumi haldamiseks Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde Roman Tavasti allfond, mille tegevust juhib halduskogu.

Lisainfo:

Eivor Maiväli
Eesti Rahvuskultuuri Fondi Roman Tavasti allfondi halduskogu esimees
tel 56 616 516
Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud