Siiri Jürise ja Triin Martsi näitus “Corpora” EKA Galeriis 19.04–5.05

19. aprillist kuni 5. maini on EKA Galeriis avatud Siiri Jürise ja Triin Martsi näitus “Corpora”.

“Corpora” keskendub materjalile ja selle paljususele, elusa ja orgaanilise allumatusele. Kehalisus, materjali kohalolu tuletab end meelde ning nõuab tähelepanu. See keeldub püsimast teadvustamatuse vallas ning mõtte suhtes teisejärgulises positsioonis. See ei taha ka täielikult alluda erinevatele liigitustele, eristustele või kiiretele lahendustele, mis lubavad kontrollida, värskendada, parandada või ümberprogrammeerida.

Siiri Jüris on Tartus elav ja töötav kunstnik. Ta on lõpetanud Tartu Kunstikooli dekoraator-stilisti erialal (2012) ning omandanud nii bakalaureuse kui ka magistrikraadi Tartu Ülikool maaliosakonnas (vastavalt 2015 ja 2017). Alates oma bakalaureusetööst on Jüris korduvalt pöördunud portreemaali juurde, tundes huvi indiviidi ja tema seisundite kujutamise võimaluste ning võimalikkuse vastu, seades sealjuures järjepidevalt kahtluse alla selle maaližanri konventsioone ja traditsioone. Jürise maale on mitmetes erakollektsioonides.

Triin Marts on lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemias tantsukunsti eriala (2011) ning seejärel bakalaureuseõppe Tartu Ülikooli maaliosakonnas (2015). Hetkel õpib Marts Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide maalikunsti magistriõppe viimasel kursusel. Õpingutega paralleeselt tegutseb ta tantsuõpetaja ja vabakutselise tantsukunstnikuna. Oma loomingus huvitub ta liikumisest, keha materiaalsusest ning kultuurilistest tähendus(loome)võrgustikest.

Graafiline disain: Stuudio Stuudio

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital

Jaga sõpradega:

Postitas Keiu Krikmann
Viimati muudetud