Sisearhitektuuri eestikeelne magistriprogramm võtab vastu uusi tudengeid!

Hannes Praks, foto: Patrik Tamm

Erialane keel ei arene kui selles keeles ei tehta teadustööd ning paljuski just sellepärast otsustasime alates 2018/2019 õppeaastast võtta vastu tudengeid lisaks ingliskeelsele magistriprogrammile ka eestikeelsele magistri õppekavale.

Dokumentide vastuvõtt toimub 11.– 28.06.2018 SAISis. 23. mail kell 16 räägime sisearhitektuuri osakonnas Nunne tänaval magistriprogrammi ülesehitusest lähemalt – siis saab esitada ka küsimusi. Teretulnud on kõik, kel huvi programmi vastu ja/või plaan juba sel suvel kandideerida. Link sündmusele siin.

Programmi ülesehitus ja fookus, õppejõud

Meie magistriprogramm on stuudiopõhine. Uurime ruumi ja poliitika seoseid, jääkmaterjalide kasutamist ja tehnoloogiaid, mis virtuaalset ja füüsilist ruumi kokku sulatavad. Sukeldume läbi välitööde kohalikku ruumi spetsiifikasse ja otsime ekspeditsioonidel uurimisteemadega seotud situatsioone piiri tagant. Magistriprogrammis joonistuvad välja kaks telge – nimetagem neid siinkohal lihttehnoloogiline ja kõrgtehnoloogiline. Lihttehnoloogilist suunda uurides suuname magistrante süvenema neid ümbritseva keskkonna laiemasse konteksti. Usume, et kui tudengid tunnevad hästi meid ümbritsevat kliimat, loodus-, majandus- ja kultuurikeskkonda ning nende vahelisi seoseid, on rikas kujutlusvõime ja lihtsad materjalid kõik, mida nad värske kvaliteediga ruumide loomiseks vajavad. Meie magistriprogrammi nö kõrgtehnoloogiline telg tegeleb inimese ja ruumi vaheliste suhetega ja uurib, mil moel saaks ja võiks tehnoloogia ning targad materjalid neid suhteid parandada.

Kui otsida trende, siis meie magistrandid on terava sotsiaalse närviga, nad otsivad julgelt võimalusi, kus ruumiline lahendus saab mõne terava probleemi esile tuua ja sellele lahendusi pakkuda – kuidas näiteks saab sisearhitektuuri vahenditega aidata kaasa koolikiusamise probleemi lahendamisele? Milliseid ruumilisi ettepanekuid saaksid sisearhitektid teha avaliku ruumi parandamiseks? Magistritöödes tegeletakse väga erinevate ruumitüüpidega – elu-, õppe- ja tööruumidest avaliku ruumini.

Nii meie bakalaureuse kui magistriõpe on dünaamiline, mängulisem kui kunagi varem – see on aja märk – tänaseks kõrgkooli jõudnud generatsioon lihtsalt omandab teadmisi teistmoodi. Läbi mängulisuse jõuavad nad samas väga tõsiseltvõetavate tulemusteni.

Mida sisearhitaktuuri magistrikraad annab?

Valmistame ette ruumiloome spetsialiste, kes on võimelised magistriõppes saadud teadmisi rakendama erialases projekteerimispraktikas, töötama meeskondades ja iseseisvalt. EKA sisearhitektuuri eestikeelne magistriprogramm lähtub kutsestandardist Diplomeeritud sisearhitekt tase 7.

Keda ootame õppima?

Magistriprogrammi ootame kandideerima kõiki meie osakonnas kas sel või varasematel aastatel bakalaureuse kraadi omandanuid – aga ka neid, kel sisearhitektuurikraad või muu ruumiloomega seotud valdkonna kraad mõnest teisest kõrgkoolist – Eestist või mujalt.

Olulised kuupäevad

  • 11.-28.06.2018 avalduste vastuvõtt eestikeelsetele õppekavadele SAISis kuni 23.59ni
  • 27.-28.06.2018 avalduste vastuvõtt kohapeal (Estonia pst.7) kell 10.00-16.00
  • 02.-06.07.2018 kohapeal toimuvad vestlused ja eksamid
Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud

Sisearhitektuur