Sisearhitektuuri õppejõud ja tudeng Kairi Mändla Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti näitusel

"Kodupeatus" Autor/allikas: b210

20. mail avanes XVIII Veneetsia arhitektuuribiennaal, kus Eestit esindab ekspositsioon „Kodupeatus“. Eesti paviljoni väljapanek käsitleb elamispinna kättesaadavuse temaatikat. Projekti „Kodupeatus“ kuraatorid on Aet Ader (pikaaegne ehituspraktika juhendaja), Mari Möldre (Haridusruumi kaasjuhendaja) ja Arvi Anderson arhitektuuribüroost b210. Näituse stsenograafiks on sisearhitektuuri esimese kursuse tudeng Kairi Mändla.

Refereerime Arhitektuurikeskuse pressiteatest:

Eesti paviljon „Kodupeatus” (inglise keeles „Home Stage”) uurib eluruumi ja kasutus- ja vahetusväärtust. Kuraatorite sõnul mõtestab ekspositsioon küsimusi: Mis on kodu väärtus? Kas elu peab olema kasumlik? Kas arhitektuur on peavarjuks kehale või rahale?

„Eluasemeid ei ehitata enam ainult elamiseks, paljud uusehitised valmivad spekulatsiooni eesmärgil. Kodu võib olla kõige kallim asi, mida inimene oma elu jooksul puudutab ja olgugi, et sellel on teisigi väärtusi, on just turuhind muutunud elukoha määravaks kvaliteediks,” selgitas kuraatortiimi liige ja arhitekt Aet Ader.

Koostöös Liisa Saaremäeli, Keithy Kuuspu (lavastajad), Jan Kaus (dramaturg), Kairi Mändla (stsenograaf) ja Markus Robamiga (helilooja) luuakse installatiivne lavastus, mis jõuab Eesti paviljoni külalisteni etenduskunstnike esituses.

Maist novembrini elab Veneetsia korteris kokku üheksa etendajat, kes kordamööda võõrustavad Eesti paviljoni külastajaid paigas, mis on ühtaegu nii kodu kui lava. Eesti paviljoni etenduskunstnikud on Arolin Raudva, Kirill Havanski, Anumai Raska, Külli Teetamm, Eline Selgis, Paula Veidenbauma ja Johhan Rosenberg. Üles astuvad ka lavastajad Liisa Saaremäel ja Keithy Kuuspu.

Eesti Arhitektuurikeskuse juht Hannes Praks sõnas: „Kestlike lahenduste otsinguil on globaliseerunud arhitektuurivaldkonnas märgata kohaliku vaate tähenduse tõusu. See on ka põhjus, miks Eesti võiks rahvusvahelisel erialasel mõttevahetussündmusel ehk Veneetsia arhitektuuribiennaalil jätkuvalt osaleda. Meil on unikaalne tunnetus ja vaatenurk, mida sõnumina tuleviku maailmale kuulutada, oluline on see julgelt välja öelda.”

Jaga sõpradega:

Postitas Gregor Taul
Viimati muudetud