Sisearhitektuuri osakonna suvekool FLOODED tuleb taas! Kandideerimine AVATUD!

EKA sisearhitektuuri suvekool 2017: FLOODED Summer School

1.-10. august 2017, Karuskose, Soomaa

Teist suve järjest toimub Soomaal, Karuskosel Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna korraldatav rahvusvaheline suvekool, kuhu on oodatud sisearhitektuuri, arhitektuuri, disaini ja teiste lähedaste alade tudengid, et analüüsida inimeste elu piirkonnas, kus veetase muudab hooajaliselt viisi, kuidas inimesed end ümbritsevat ruumi kasutavad. Kandideerima on oodatud ka teiste Eesti ülikoolide ja kõrgkoolide tudengid, oodatud on eelkõige arhitektuuri-, sisearhitektuuri- ja disainivaldkonna tudengid, aga ka teistel erialadel õppivad tugeva insenerimõtlemisega üliõpilased, kes ei pelga ehitamist ega kümnepäevast Soomaal elamist. Kandideerimise tähtaeg on 5. juuni.

Viiendat aastaaega ja Soomaa loodus- ning elukeskkonda uuriv suveülikool on sügavuti minev analüüs, kus mõeldakse sellele, millist ruumi inimene ebatavalises looduskeskkonnas ellujäämiseks vajab.

Suvekoolis kuuldu ja õpitu tulemusena ehitavad tudengid oma kätega valmis piirkonna iseärasustest inspireeritud väikeobjekti. Eelmisel aastal oli selleks ujuvlebola Veetee. See, kas tänavune objekt võtab parve, paadi või hoone kuju, selgub suvekooli käigus. Eestile omaselt ehitatakse objekt puidust: puidu kui materjali tundma õppimine on olnud suvekooli korraldava EKA sisearhitektuuri osakonna üks põhilisi lähtepunkte.

Kuigi suvekooli loengutele ja ehitustalgutele pääsevad vaid konkursisõela läbinud tudengid, avatakse nende ühiselt ehitatud objekt suvekooli lõpus pidulikult kõikidele ning see jääb avatuks Soomaa elanikele ja külastajatele. Kohti on suvekoolis 15.

Juhendajad: B210 arhitektid, Sami Rintala, Hannes Praks

Juhendajate tutvustused, täpsem info ja kandideerimine: https://www.ekasisearhitektuur.ee/flooded

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud

Sisearhitektuur