Sisekujunduslik trepikojataies “Ürgloomad” Keskkonnaagentuuris

Ühest tavalisest trepikojast eesti riigiasutuses on saanud EKA täienduskoolituse ja keskkonnadisaini kursuseprojekti tulemusel emotsionaalne sekkumisprojekt.

2017. aasta sügisel kõlas Eesti Kunstiakadeemia listis TAO hõige, kes sooviks teha Keskkonnaagentuuriga koostööd trepikoja kunstiprojekti osas. Kuna tol hetkel oli avatud akadeemias kujunduskunsti õppes ruumistilistika ainekursus, haaras täienduskoolituse programmijuht Pirje Kõvatomas võimalusest ning pakkus seda kursuse juhendaja Inessa Josingule. Nii algas pea pooleaastane kavandamise, õppimise, unetute ööde, kokkulepete, ümbermängimiste teekond, mis lõppes edukalt.

Eile, 6. märtsi õhtul avati Keskkonnaagentuuri ruumides Mustamäe tee 33 endise avatud akadeemia erialaõppe ning tänaseks kujunduskunsti keskkonnadisaini bakalaureuseõppe üliõpilaste kursusetöö raames valminud trepikojataies “Ürgloomad”, mis kujutab geomeetriliste lõigetena teostatud eesti looduse taimi, loomi, kalu, putukaid ja linde. Maja kommunikatsioonijuhi Valdo Jahilo sõnul on taies juba praegu avaldanud majas käivate inimeste suhtlemisele ja käitumisele head mõju.

Avamisele oli kogunenud umbes 30 inimest: autorid, Keskkonnaagentuuri juhtkond ja töötajad ning Kunstiakadeemia esindajad. Keskkonnaagentuuri juht Taimar Ala tõi avamiskõnes välja, et tänu sellele projektile on agentuur leidnud hea koostööpartneri Eesti Kunstiakadeemia näol, andnud õppijatele võimaluse lahendada praktilist probleemi ning seni tühjad ja lagedad seinad annavad edasi agentuurile iseloomulikku hõngu ning iga hoonesse siseneja mõistab, millega seal tegeletakse ja mille eest seistakse.

Üliõpilaste poolt tutvustas tööd Sirly Michelson-Raidma, kes avas asjakohaselt teose sünnilugu ning kontseptsiooni. Nelja korrust ühtseks tervikuks siduv sisekujundus annab läbilõike elukeskkonnast: keldri tasapind, mis jääb fuajeest allapoole, on pühendatud kaladele ning veelindudele, mille kohal lendlevad mõned kiilid. Fuajeest kõrgemale tõustes jõutakse metsa, kus luusivad ringi erinevad loomad põdrast ilvese ning kuud uluva hundini. Kõige kõrgem, neljas korrus on aga lindude päralt.

Kursuse juhendaja Inessa Josing oli rõõmus, et projekt jõudis sisuka tulemuseni. Üliõpilased olid pikkade töötundide tulemusel õnnelikud, et nende pingutus leidis nii positiivset vastukaja ning pakkus piisavalt pinget ka neile endale. Kujunduskunsti õppekava juht dotsent Raido-Riho Laasi ning juhendaja Inessa Josing hindasid töö suurepäraselt arvestatuks.

Oleme tänulikud kõigile, kes EKA poolt panustasid: üliõpilased Sirly Michelson-Raidma, Mariliis Vahtra, Eili Kalling, Tuuliki Valdma, Grete Diener, Greete Rüütmann, Ketlin Kuusing, juhendaja Inessa Josing, täienduskoolituse programmijuht Pirje Kõvatomas, kujunduskunsti õppekava juht Raido-Riho Laasi, EKA Ettevõtlussuhete koordinaator Ingela Heinaste!

Täname ka oma head koostööpartnerit Keskkonnaagentuuri ja selle juhti Taimar Ala ning kommunikatsioonikontakti Valdo Jahilod väljakutse ja usalduse eest!

Projekt valmis EKA avatud akadeemia ja disainiteaduskonna keskkonnadisaini eriala ning Keskkonnaagentuuri koostöös.

Keskonnaagentuur koos
Keskonnaagentuur ilves
Keskonnaagentuur hunt
IMG_4425
IMG_4428
IMG_4432
IMG_4443
IMG_4438
IMG_4440
IMG_4444
IMG_4450
IMG_4451
IMG_4466
Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud