EKA avatud uksed 2019

EKA avatud uste päev toimub 28. veebruaril 2019 EKA uues majas, Põhja pst 7.

Registreerun siin ja tulen!  

☞  Osalen FBs 

Märgi kalendrisse 28. veebruar 2019, sest EKA lahtiste uste päev toimub taas ning sel korral oled oodatud meie uude majja – siin kohtuvad traditsioonilised oskused ja tulevikutehnoloogiad!

Programm leiab aset meie uues õppehoones aadressil Põhja pst 7.

Kõigile
10.00 Rektori tervitus, aula A101 
10.15 Välkloeng õppimisest EKAs “Teadmiseks”, aula A101
10.30–11.00 Filmilinastus “EKA maja lugu”, aula A101
11.00–12.00 EKA töökodade ja võimaluste tuur, Andres Tammsaar, kogunemine fuajees
11:30–12.00 EKA Galerii näituse “Nõrk monument” ühisvaatamine ja praktikakogemusest Veneetsia Arhitektuuribienaalil, arhitektuuri tudeng Laura Pint, tule liitu!
13.30–14.30 Tudengite tuur, EKA Üliõpilas­esindus, kogunemine fuajees
13.45–13.55 Kaasaegne kunst tudengite performance “Teos 1000-le pallile”, kogunemine kohviku alal
17.00 Tudengite korraldatud pidu “Saunad hoovis”, sisehoov
Terve päev:

  • tänavatoit
  • infopunkt esimese korruse fuajees
  • raamatukogus valik sissejuhatavaid ja teooria raamatuid
  • päeva jooksul olete oodatud sisse astuma kõikidesse osakondadesse ja töötubadesse, kus teid lahkelt oodatakse!

 

Tulevastele arhitektidele
11.30–12.00 Sissejuhatus EKA arhitektuuri­õppesse, Andres Ojari, A301
12.00–12.30 Arhitektuurihariduse universaalsusest, Mikk Meelak, A301 
12.30–14.00 Sisene tudengiellu – osale aruteludes tudengielu tahkude üle ja proovi mõnda sisseastumis­eksami ülesannet, C401 
13.30–15.30 Töötuba “Virtuaalreaalsuse visandamine”, Johanna Jõekalda, C408, kohad täis
14.15–14.45 EKA uue maja arhitektuuri tuur, Eik Hermann, kogunemine ruumis A204, kohad täis
14.30–15.30 Ekskursioon EKA lähiümbruses “Kas Kalamaja vajab EKAt?” (inglise keeles), urbanistika­osakonna tudengid, kogunemine EKA fuajees valvelaua juures
18.00–19.30 Arhitektuuriteaduskonna avatud loeng (inglise keeles), amid.cero9 stuudio arhitektid, aula A101 

Sisearhitektuuri nupukatele
10.30–11.30 Kompimise töötuba, Marie Vinter, C406, kohad täis
11.30–12.00 Sisearhitektuuri erialatund “Seest välja” Hannes Praks, C401
13.00–14.00 Joonistamise töötuba, Kristjan Holm, C401, kohad täis
14.30–16.30 Proovi sisseastumiseksamit, Hannes Praks, C401, kohad täis
Paralleelselt on võimalus kuulda tudengite kogemustest:
13.00–14.00 Sisearhitektuuri osakonna ekspeditsioonid: New York, Vilnius, Palestiina, C406
14.00–15.00 Küsi! Vabas vormis vestlusring, bakalaureuse tudengid ja esimese aasta magistrandid, C401
15.00–16.00 Töökogemus sisearhitektina, C401
Terve päev

  • Pinkide näitus, Arhitektuuri ja sisearhitektuuri tudengid, A300 (avatud 18. veebruarist 2. märtsini)
  • Eksperimentaalmaterjalide labori näitus, A200 (avatud 19. veebruarist 9. märtsini)

Disaini õppuritele
10.15–11.45 Klaasikunsti erialaprojekt “Kontseptuaalne erialaprojekt  näituseprojekt” Kristiina Uslar, Andra Jõgise, B602.1
11.00–11.30 Õppimisvõimalustest disainiteaduskonnas, Kristjan Mändmaa, kogunemine DA06
11.30–12.00 Tekstiilidisaini erialatund ja välkloengud, Kristi Kuusk, D505
12.00–12.30 Graafilise disaini erialatund, C305
12.30–13.00 Graafilise disaini “Speed Dating” – tule suhtle tudengitega, ruum C305
12.30–13.00 Klaasikunsti erialatund, Kristiina Uslar, B604
13.00–13.30 Moedisaini erialatund ja välkloeng “Moest väljas!”, Katrin Aasmaa, D507
13.30–14.30 Tootedisaini välkloeng “Müüt: disain kui asjade ilusaks tegemise kunst?” ja sisseastumise proovieksam, Merike Liiva, ruum C301
14.00–14.30 Meediagraafika venekeelne erialatund, C101.1
14.00–15.00 Aksesuaari- ja köitedisaini erialatund, B510
14.30–16.30 Tekstiilidisaini töötuba “T-särgi siiditrükk”, Katrin Lehtjõe, D502, kohad täis
15.00–15.30 Moekunsti erialatund ja välkloeng “Võitjatele – koostöö­projektid ja praktilised katsumused”, Mariliis Niine, D507
15.30–16.00 Keraamika erialatund, Urmas Puhkan, B602
16.00–17.00 Kujunduskunsti erialatund, A402
16.00–18.00 REKA Karaoke, C304
16.30–17.00 Ehte- ja sepakunsti erialatund ja töökodade tutvustus, B504
18.00–19.00 Interaktsioonidisaini avatud stuudio, Tanel Kärp, Amid Moradganjeh, D306
Terve päev:

  • Moe- ja tekstiiliosakonna õppetööde pop-up näitus “Sinks & Shells: unelm 1600 bambuslehvikust”, moedisaini osakond D5<
  • Tootedisaini tudengite portfooliote väljapanek, C301
  • Graafilise disaini tudengite tööde näitus, C305
  • Aksessuaari- ja köitedisaini tudengite tööde läbilõige, B5

Kunstikultuuri ja muinsuskaitse teadlikutele
10.30–11.00 Kunstiõpetaja õppe erialatund, Anneli Porri, D410
11.00–13.15 Loeng “Visuaalkultuur ja kommunikatsioon”, Anneli Porri, D413
13.00–14.00 Kunstiteaduse erialatund (Virve Sarapik ja Liisa Helena Lumberg) ning välkloengud “Kuidas joonistada helisid?” (Mari Laaniste), “Värvikirev supergraafika Nõukogudeaegses Tallinnas” (Anna-Liiza Izbaš) ja “Pilguheit läbi lehtla – Cezanne’i suplejad” (Aleksander Metsamärt), D412
15.00–15.30 Muinsuskaitse erialatund ja välkloeng “Muinsuskaitse, vedur või pidur?” Riin Alatalu, D412
15.30–17.30 Töötuba “Dont do this @home!”, Merike Kallas ja tudengid, D308, kohad täis

Vabade kunstide huvilistele
10.30–11.00 Vabade kunstide teaduskonna ülevaade, Kirke Kangro, A303
11.00–12.00 Kaasaegne kunst magistriõppe tutvustus ning osakondade külastused, Margit Säde, A406 
11.30–12.00 Stsenograafia erialatund ja välkloeng “Kõikehõlmav teater!” Erki Kasemets, B304
12.00–12.20 Graafika erialatund, Liina Siib, B409
12.20–13.00 Graafika töötuba “Kõrg- ja sügavtrüki demo”, Aarne Mesikäpp, Marko Nautras ja BA III kursus, B409
13.00–13.30 Maali erialatund “Rott jookseb kaasaegse ja traditsioonilise vahel”, Holger Loodus, C201
13.30–14.45 Fotograafia erialatund (Marge Monko), välkloeng “Kuidas pildistada inimest?” (Kulla Laas), ringkäik fotoosakonna ruumides (Reimo Võsa-Tangsoo), B407
14.00–14.30 Uusmeediat tutvustav loeng, Raul Keller, B307
14.30–15.30 Animatsiooni tutvustav loeng “animaagilised lood” ja tudengite filmid, Mari Kivi Martinus Klement, A302
15.00–16.00 Installatsiooni- ja skulptuuri erialatund, Taavi Talve, B206
15.30–16.30 Installatsiooni- ja skulptuuri töötuba “Elav skulptuur”, B206
15.45–17.30 Animeerimise töötuba, Vesse Veering, A302
Terve päev:

  • Slaidiesitlus fotoosakonna tudengite portfooliotest, fotograafia osakond B4
  • Stsenograafia tudengite kavandite väljapanek, B304

Avatud akadeemia eelakadeemikutele
10.00–11.30 ja 12.00–13.30 Must joon. Eelakadeemia joonistamismängud, Liisa, A204, kohad täis
12.00–14.00 Disainiteaduskonna teejuht. Eelakadeemia tuur, Kristjan Mändmaa, Merike Rehepapp ja üliõpilased,kogunemine EKA galeriis, kohad täis 
14.00–15.00 Mis teeb joonistuse heaks? Eelakadeemia vestlusring Tõnis Saadojaga, A206, kohad täis
Terve päev:

  • Infopunkt A2 avatud alal

 

Lisainfot küsi: Madli Ehasalu, madli.ehasalu@artun.ee, tel 5621 8422